کتاب «قدم یازدهم» سوسن طاقدیس به چاپ دوازدهم رسید

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این کتاب که با تصویرگری علیرضا گلدوزیان برای اولین بار در سال ۱۳۸۹ از سوی کانون منتشر شد، تاکنون ۵۳ هزار نسخه از آن به فروش و به چاپ دهم رسیده است.

پیش از این نسخه انگلیسی این کتاب در سال ۱۳۹۳ و نسخه صوتی این کتاب با روایت آزاده مقدم، گوینده قصه‌های شب رادیو از سوی انتشارات کانون منتشر شده است.

انیمیشن کتاب «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا نیز با تکنیک کات‌اوت زیر دوربین در هفت دقیقه به سفارش امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هم در حال تولید است.

بر اساس این خبر، داستان این کتاب که مناسب کودکان بالای ۴ سال است، قصه شیری کوچک است که در قفس باغ‌وحش به دنیا آمده است. او هر روز در قفس قدم می‌زند و با ده قدم به دیوار فلزی قفس برخورد می‌کند.

یک روز اتفاق جالبی افتاد. نگهبان قفس یادش رفت در قفس را ببندد و شیر کوچولو از قفس بیرون رفت. اما او عادت داشت فقط ده قدم مستقیم برود. اگر او قدم یازدهم را برمی‌داشت می‌توانست آزادی خود را به دست آورد و همه جهان را ببیند، و…

این کتاب تاکنون برگزیده دومین دوره جایزه ادبی پروین اعتصامی و بیست‌وسومین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران شده است.

کتاب «قدم یازدهم» در ۲۸ صفحه رنگی، شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه با قیمت ۱۰هزارتومان در فروشگاه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مجموعه شهر کتاب در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: