نخستین همایش استانی قصه‌گویی در ادبیات کودک و نوجوان

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، همان‌گونه که خواندن امری مهم است اینکه قصه را به‌شیوه‌ای درست برای کودک بخوانید نیز بسیار اهمیت دارد. براین اساس نخستین همایش استانی قصه‌گویی در ادبیات کودک و نوجوان، در تاریخ ۲۶ و ۲۷ خرداد ماه سال جاری از سوی مدرسه گل‌های زندگی و کتابفروشی البرز در شهرستان شهرضا برگزار می‌شود تا با برگزاری مجموعه کارگاه قصه‌گویی و نویسندگی خلاق مربیان، معلمان، تسهیل‌گران و مروجان کتابخوانی دور هم جمع شوند و با به اشتراک گذاشتن دانسته‌ها و تجربیات خود و دیگران قدمی مثبت برای آینده برداشته شود.

باتوجه به اینکه جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان برای سومین بار در سراسر کشور برگزارشد و دوره چهارم هم در سال ۹۸ برگزار می‌شود، لذا با آموزش مربیان و معلمان در این مجموعه کارگاه‌ها می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق و منسجم قدم مثبتی برای تشویق و ترغیب دانش‌آموزان به کتابخوانی برداشت.

براساس این گزارش، در تاریخ ۲۶ خرداد ماه در دو نوبت صبح و عصر دو کارگاه با عنوان‌های ذیل برگزار می‌شود:

کارگاه چگونه از صفر داستان بنویسیم؟
نوبت صبح با تدریس اعظم قاسمی و حسین آقاسی

کارگاه آسیب‌شناسی و ایده‌پردازی جام باشگاه‌های کتابخوانی (با حضور تسهیل‌گران و مروجان کتابخوانی)
نوبت عصر با حضور اعظم قاسمی و فرحناز علیزاده

 
 
و در تاریخ ۲۷ خرداد ماه یک کارگاه و یک نشست ادبی – فرهنگی برگزار می‌شود:

کارگاه بداهه در قصه گویی
نوبت صبح با تدریس اعظم قاسمی

نشست ادبی- فرهنگی
نوبت صبح با حضور علی‌اصغر سیدآبادی

 
 
و در پایان همایش اختتامیه با حضور جمعی از علاقه‌مندان کتاب کودک و نوجوان همراه با برنامه فعال و پویای دانش‌آموزان شهرستان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد فرهنگی می‌توانند به اصفهان، شهرضا، خیابان ارشاد، فرعی ۲۹ دفتر مدیریت دبستان غیردولتی گل‌های زندگی مراجعه کرده یا با شماره ۵۳۲۳۳۳۰۶-۰۳۱ تماس بگیرند.
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: