طرح اهدای کتاب‌ برای کودکان مناطق سیل‌زده در فرهنگسرای کتاب

ایمان کرد، مدیر امور کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ کتابخوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: به دنبال حادثه سیل در برخی مناطق کشور، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه طرح «بی‌قرار توام» به نمایندگی از شهرداری تهران برای کودکان مناطق سیل‌زده کتاب جمع‌آوری می‌کند.
 
وی افزود: این طرح به شکل جمع‌آوری کمک‌های مردمی در قالب کتاب با موضوع کودک و نوجوان است و افراد علاقه‌مند می‌توانند با حضور در نمایشگاه کتاب و خریداری آثار در حوزه کودک و اهدای آن به فرهنگسرای کتاب هم‌زمان با ایام نمایشگاه در این طرح مشارکت داشته باشند.
 
کرد با بیان اینکه قرار است در مناطق سیل‌زده کتابخانه احداث شود، توضیح داد: می‌خواهیم با مشارکت مردم و ناشران، با کتاب‌هایی که به فرهنگسرای کتاب اهدا می‌شود کتابخانه برای این مناطق راه‌اندازی کنیم.
 
وی یادآور شد: در این زمینه با برخی از ناشران فعال درحوزه کودک و نوجوان مانند کانون پرورش و فکری کودک و نوجوان، سوره مهر و قدیانی صحبت کردیم و قرار است نمایندگان آن‌ها برای این طرح در فرهنگسرای کتاب حضور داشته باشند.
 
کرد با اشاره به چگونگی انجام این کار گفت: قرار است فهرست کتاب‌های این ناشران در اختیار شهروندان قرار داده شود و مردم با خریداری این کتاب‌ها در طرح مشارکت داشته باشند.
 
وی درباره شیوه دیگر مشارکت مردم در این طرح، توضیح داد: همچنین صندوق‌های شیشه‌ای پیش‌بینی شده است و مردم می‌توانند هر کتابی که از نمایشگاه کتاب خریداری می‌کنند را داخل صندوق‌ها قرار دهند و روزانه این کتاب‌ها جمع‌آوری شوند.
 
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۴ تا ۱۴ اردیبهشت ۹۸ در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: