دانشنامه اختراعات و اکتشافات

نویسنده
حسین مطیع
مترجم
--------------
تعداد صفحات
224 صفحه
سال نشر
1397
قطع
رقعی
ناشر
انتشارات بوکتاب
شابک
978-622-6518-00-0
قیمت
300000 ریال

دانشنامه اختراعات و اکتشافات

Encyclopedia of Inventions and Discoveries

بیومیمتیک

بیومیمتیکبیومیمتیک (Biomimetic)، در حقیقت اساس این علم مدلهای طبیعی بیولوژیکی است که با مطالعه فیزیولوژی آنها می‎توانیم سیستمهای مدرن تکنولوژیک را طراحی کرده و بسازیم.

امروزه همه اختراعات بشر را می‎توان به نوعی بهره گرفته از مدلهای زنده دانست. کامپیوترها و روبوتهای دستیار که رفته رفته جای انسان را گرفته اند با توجه به مطالعه بر روی ساختارهای بیولوژیک ساخته شده اند.

اکنون از شبیه سازی بیولوژیکی برای درمان و ساخت بافتها و اندامهای از دست رفته نیز بهره میگیرند. محققانmaslak escort از آتل‌های مصنوعی‌ای استفاده کردند که با سلول‌های پیوندها رشد نموده نسوج جدیدی را در «رباط صلیبی پیشین» آسیب‌دیده خرگوش‌ها ایجاد می‌کند. این مطالعه‌ها می‌تواند انقلابی جدید در استراتژی‌های معالجه‌ی بیمارانی باشد که از پارگی رباط (ACL) رنج می‌برند.

طراحی هواپیما بر اساس ساختار بدن پرندگان، ساخت زیردریایی از روی ساختار دلفین‎ها و یا رادارها با توجه به سیستم راداری خفاش‎ها و… مثالهایی از علم بیوممتیک یا بیونیک Bionic می‎باشند.

صندلی الکتریکی

اعدام به وسیله برق، معمولا با استفاده از صندلی الکتریکی انجام می‎شود. در این روش اعدام که منشا آن ایالات متحده است، فردی که قرار است اعدام شود را به یک صندلی چوبی مخصوص می‌بندند و جریان برق را به وسیله یک الکترود که روی بدن فرد قرار دارد از بدنش عبور می‌دهند. این روش اعدام که توسط کارمندان توماس ادیسون ایجاد شده است تنها در ایالات متحده، و به مدت چندین دهه در فیلیپین (اولین بار در سال ۱۹۲۴ تحت اشغال آمریکا و آخرین بار در سال ۱۹۷۶) استفاده می‌شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *