دانستنی‌های زناشویی

نویسنده
حسین مطیع
مترجم
---------
تعداد صفحات
136 صفحه
سال نشر
1398
قطع
رقعی
ناشر
بوکتاب
شابک
978-622-99917-8-7
قیمت
150000 ریال

دانستنی‌های زناشویی

Marital knowledge

چند راهکار در زندگی

عشق و محبت بین زن و شوهر از ارکان اصلی نظام خانواده است؛ اما با گذشت زمان و سپری شدن شور و شوق دوران نخستین ازدواج، گاه این فکر به ذهن همسران می‎آید که بعد از چند سال زندگی میزان علاقه آنان نسبت به هم چقدر تغییر کرده است. برخی از آنان، هنگامی که در زندگی مشترک خود خدشه‎ای ببینند چنان از کوره در می‎روند و پل‎های پشت سر خود را خراب می‎کنند که دیگر نمی‎توانند روابطشان را نسبت به دیگری ترمیم کنند.

هدف از ارائه توصیه‎های زیر، آموزش برای ارتقای سازگاری و توجه کردن به ویژگی‎های مثبت یکدیگر، افزایش اعتماد به نفس، کاهش اضطراب و تنش‎های موجود در جهت بهداشت و سلامت روانی است که موجب تداوم زندگی و جلوگیری از هم گسیختگی خانواده است.

۱٫ خانواده یک مجموعه است

مجموعه‎ای شامل زن، شوهر و فرزندان و در مرحله بعد اقوام و خویشاوندان. خانواده زمانی موفق خواهد بود که در آن هماهنگی وجود داشته باشد و همه اعضا در یک محفل انس با کمال صمیمیت و شادی زندگی کنند. چون وجود هر نوع مشکل و ناهماهنگی حتی از سوی یک عضو، کل خانواده را دچار ناراحتی می‎نماید؛ بنابراین از هر نوع رفتاری نظیر طعنه زدن، تحقیر، مقایسه کردن و… پرهیز کنید.

۲٫ زندگی مشترک، عرصه کمال است، نه صحنه پیکار

بنابراین در رفع بحران‎ها مانند یک تن واحد عمل کنید؛ یار و یاور هم باشید. کوشش نکنید بر دیگری تسلط یابید؛ با هم و در کنار هم باشید نه رو در روی هم! سعی کنید به قول «ابراهام مزلو» از «من واقعی» بگذرید تا به «مای واقعی» برسید.

۳٫ از ابراز محبت نسبت به یکدیگر دریغ نکنید

ابراز محبت به موقع در زندگی مشترک، علاقه، نشاط و طراوت به وجود می‎آورد. این امر فقط لازمه روزهای نخستین ازدواج نیست؛ بلکه با گذشت زمان نهال نوپای زندگی به درختی تناور تبدیل می‎شود که نیاز بیشتری به آبیاری دارد؛ با ابراز محبت و نشان دادن عشق و علاقه به هم، می‎توان این درخت تناور را برای همیشه با نشاط، بارور و با طراوت نگه داشت.

این مطالب را به اشتراک بگذارید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *