تکنیکهای سخنرانی

نویسنده
حسین مطیع
مترجم
------
تعداد صفحات
128 صفحه
سال نشر
1397
قطع
رقعی
ناشر
انتشارات بوکتاب
شابک
978-600-6798-22-222
قیمت
20000 تومان

تکنیکهای سخنرانی

Lecture Techniques

بخش اولیه کتاب…
تکنیک‎های کاهش استرس برای سخنرانی در جمع
چندین سال پیش من به یک سخنرانی عمومی فرستاده شدم و متاسفانه اشتباه کردم و دعوت را پذیرفتم. به عنوان یک دانش‎آموز به شدت درباره این رویداد هول داشتم و هر شب خواب می‎دیدم که در زمان سخنرانی هیچ مطلبی به خاطرم نمی‎آید.
سه روز قبل از سخنرانیم هر چقدر تلاش می‎نمودم و هر چقدر تمرین می‎کردم فایده‎ای نداشت و وقتی می‎خواستم شروع به صحبت کردن نمایم، نفسم می‎گرفت، اما عاقبت روز مقرر فرا رسید و هیچ اتفاق بدی نیفتاد، تا اینکه نظرات برخی از حاضرین در جلسه به من انتقال یافت، اکثر افراد به من گفته بودند:
انقدر نگرانی نیاز نیست، به نظر می‎رسید تو هر جمله را به خاطر استرس زیادی که داشتی با دقت به حافظه سپرده بودی و همین موضوع سبب می‎شد در حین صحبت‎هایت بسیار مصنوعی و حتی شبیه یک عروسک خیمه شب بازی به نظر بیایی. رفتارت بسیار ماشینی بود و شبیه یک گوینده اخبار شده بودی که خبرها را از روی نمایشگر مقابلش می‎خواند.
جالب است بدانید در طول یک سال و نیم گذشته من در حدود ۱۰۰ سخنرانی و ارائه داشته‎ام و اوضاع برای من به شکل قابل توجهی تغییر کرده است.
هنوز هم پیش از برخی از این سخنرانی‎های عمومی قدری دچار اضطراب می‎شوم؛ ولی واقعیت این است که آنها بدل به یکی از کارهای روزمره‎ی مورد علاقه‎ام گشته‎اند. از همین رو و در ادامه قصد دارم پنج راه حلی که سبب کاهش نگرانی من از عمل سخنرانی و ارائه شده‎اند را با شما در میان بگذارم……..

این مطالب را به اشتراک بگذارید:

8 comments on “تکنیکهای سخنرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *