تشکیل انجمن منطقه‌ای چاپ خاورمیانه با محوریت ایران

بابک عابدین؛ رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: طی سال‌های اخیر بسیاری از دست‌اندرکاران این حوزه به سراغ ماشین‌آلاتی با فناوری‌های نوین رفته‌اند و صنعت چاپ ایران نسبت به بسیاری از کشورهای منطقه ظرفیت بالاتری برای صادرات کالاهای چاپی دارد.
 
وی افزود: در این زمینه جلسات مختلفی را با دست‌اندرکاران چاپ و بسته‌بندی عراق، اربیل کردستان، افغانستان و ترکیه داشتیم تا بتوانیم اتحادیه منطقه چاپ و بسته‌بندی خاورمیانه را تشکیل دهیم.
 
عابدین با اشاره به رایزنی‌های انجام شده در این زمینه، توضیح داد: طی آخرین جلسه‌ای که با حضور جمعی از چاپخانه‌داران کشورهای مختلف در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دبی برگزار شد، در این زمینه رایزنی و صحبت کردیم و به زودی جلسات نهایی برگزار خواهد شد.
 
وی یادآور شد: در این زمینه قرار است با محوریت ایران یک تفاهم‌نامه و دستورالعمل داشته باشیم و خدمات مختلف چاپ و بسته‌بندی را با مشارکت یکدیگر دنبال کنیم.
 
عابدین با بیان اینکه برخی بحث‌های بومی و کشوری ابهامات دارد، گفت: ما در این زمینه برای سرمایه‌گذاری مشترک در کشورهای منطقه هدف‌های مختلفی پیش‌بینی کرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم در سایه گسترش این تعاملات به نتایج خود دست پیدا کنیم.
 
به گفته وی، در گام بعدی اکنون مشغول رایزنی با چاپخانه‌داران عراق هستیم و امیدوارم طی چهار ماه آینده به نتایج خوب و قابل تاملی برای تشکیل برسیم.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: