​یادی از بیوک چیت‌چیان در کتابفروشی ثالث

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)‌ احمد مسجدجامعی و همراهان در ادامه بازدید از کتابفروشی‌های خیابان کریم‌خان در روز کتابگردی با حضور در نشر ثالث به گپ و گفت با اهالی فرهنگ و دوستداران کتاب پرداختند.
 
در این دیدار مسجدجامعی در گفت‌وگو با چیت‌چیان وزیر اسبق نیرو به ذکر خاطراتی از فعالیت‌های مشترک با وی و به‌ویژه پدر ایشان بیوک چیت‌چیان، مدیر انتشارت مرتضوی از قدیمی‌ترین کتابفروشی‌های تهران و کوچه حاج نایب پرداخت.
 
در ادامه مسیر کتابگردی مسجدجامعی و چندتن از مدیران نشر از ساختمان نیمه‌کاره انتشارات قدیانی بازدید کردند و مدیر این انتشارات توضیحاتی درباره روند آماده‌سازی این کتابفروشی ارایه کرد.
 
انتشارات کلک سیمین مقصد بعدی کتابگردان در خیابان کریم‌خان بود در این انتشارات اسدالله معظمی گودرزی، مدیر این انتشارات توضیحاتی درباره فعالیت‌های این مرکز و به‌ویژه شاهنامه نفیس شاه‌طهماسب که از سوی این مرکز نشر به چاپ رسیده بیان کرد. مسجد جامعی ضمن تحسین کیفیت این اثر پیشنهاد کرد برای بخش خلقت عالم که تاکنون تصویرگری برای آن انجام نداده این انتشارات از آثار اساطیر ایرانی از جمله استاد فرشچیان استفاده کنند.
 
همچنین در این مرکز مسجدجامعی از کارگاه سواد رسانه‌ای بازدید کرد.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: