​هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه فراخوان داد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه با هدف افزایش توجه به کارکردهای رسانه در حوزه نشر و ترویج کتاب‌خوانی همزمان با بیست و هفتمین دوره هفته کتاب برگزار می شود. این جشنواره تلاش می‌کند با بهره‌گیری از دانش و تجربه فعالان خبره دو حوزه رسانه و کتاب، آثار رسانه‌ای انتشار یافته در زمینه کتاب و نشر را بررسی کند.

بر اساس این فراخوان، شناسایی، معرفی و تقویت حضور و فعالیت خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، عکاسان و برنامه‌سازان حوزه‌ کتاب، افزایش سطح تولید و سطح کیفی آثار مرتبط با حوزه کتاب در رسانه‌های کشور، تقویت فرهنگ عمومی و فرهنگ مکتوب جامعه از طریق افزایش سطح فرهنگ مطالعه در کشور و پرورش، یاری‌رسانی و تقویت متخصصان حوزه کتاب در رسانه‌ها از جمله اهداف این دوره از جشنواره کتاب و رسانه است.

هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه در سه بخش، «رسانه‌های نوشتاری» (مطبوعات کاغذی، خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری دارای مجوز) شامل تیتر، خبر، گفت‌و‌گو، گزارش، طنز، یادداشت و مقاله مطبوعاتی، مقاله و نقد تخصصی، عکس، کاریکاتور و گرافیک کتاب، «رسانه‌های دیداری و شنیداری» (تلویزیون و رادیو و آثار صوتی و تصویری رسانه‌های برخط دارای مجوز) شامل تیتر، خبر، گزارش خبری و موضوعی، گفت و گو و میزگرد، طنز، داستانی و نمایشی(کتاب صوتی در رادیو و تلویزیون)، برنامه ترکیبی، مستند تلویزیونی، پویانمایی و برنامه عروسکی، مواد تبلیغی(‌آنونس، نماهنگ، تیزر و…) و  «تولید محتوا در صفحه‌های تخصصی شبکه‌های مجازی» شامل معرفی کتاب، یادداشت و نقد، گفت‌و‌گو، گزارش و خبر برگزار می‌شود.

براساس فراخوان اعلام شده از سوی دبیرخانه هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه،  آثاری که در محدوده زمانی اول مهرماه سال ۱۳۹۷ تا پایان شهریور  ۱۳۹۸در رسانه‌ها منتشر شده باشند در این دوره از جشنواره می‌توانند شرکت کنند. همچنین، آثار باید در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، دیگر رسانه‌های معتبر کشور(دارای مجوز) یا یکی از صفحه‌های تخصصی و دارای هویت مشخص در شبکه‌های اجتماعی یا پیام رسان‌ها منتشر شده باشند.

هر فرد می‌تواند با حداکثر۹ اثر در بخش‌های مختلف جشنواره به دلخواه خود شرکت کنند. امسال برای نخستین بار در بخش های عکس، کاریکاتور، گرافیک، فیلم مستند، پویانمایی و مواد تبلیغی، بخش شرکت کنندگان آزاد نیز در نظر گرفته شده است.
 
مطابق این فراخوان، در بخش«رسانه های دیداری و شنیداری» ارائه تصویر گواهی پخش اثر با قید تاریخ پخش که به امضای مدیر گروه یا مدیر پخش شبکه رسیده باشد، الزامی است.
 
علاقه‌مندان برای شرکت در هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه تا پایان وقت اداری ۲۸ مهر ماه سال جاری فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی resaneh.ketab.ir آثار خود را در قالب های اعلام شده برای هر بخش، ارائه و با تکمیل فرم مربوط، در این دوره از جشنواره شرکت کنند.
 
دبیرخانه هجدهمین جشنواره کتاب و رسانه در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین خیابان فلسطین جنوبی و برادران مظفر، شماره ۱۰۸۰، طبقه دوم، روابط عمومی موسسه خانه کتاب واقع است. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن های ۶۶۴۱۴۸۷۱ و ۶۶۹۶۶۲۱۲ تماس بگیرند.
 
آیین پایانی هجدهمین دوره جشنواره کتاب و رسانه و معرفی برگزیدگان، همزمان با بیست‌ و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: