یادنامه محمدباقر کتابی فردا در اصفهان رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، یادنامه دکتر کتابی توسط دفتر تخصصی ادبیات و مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان شهرداری اصفهان گردآوری شده و شامل مقالاتی است که دوستان، شاگردان، اطرافیان و همکاران دکترکتابی درباره وی نوشته‌اند.

سخنرانان مراسم رونمایی از یادنامه استاد کتابی از شاگردان و همکاران او هستند و این اثر فردا دوشنبه ساعت ۱۷ در کتابخانه مرکزی اصفهان و در حضور خانواده آن مرحوم رونمایی خواهد شد.

مقاله‌های شاگردان، اطرافیان و همکاران آن مرحوم به همراه مقالاتی درباره زندگی، سیره، آثار و تألیفات مرحوم کتابی در این یادنامه گردآوری است.

یادآور می‌شود دکتر کتابی در سال ۱۳۰۲ در اصفهان چشم به جهان گشود. وی دارای دکترای الهیات و عرفان و فلسفه اسلامی دانشگاه تهران و تحصیلات حوزوی در سطح عالی بود. آقای محمد مهریار، میرزا ابوالفضل همائی، حاج رحیم ارباب، حاج میرزا علی آقا شیرزای، آیت الله حاج شیخ مهدی نجفی، آیت الله حسین خادمی و آیت الله طیّب از استادان دکتر کتابی بوده‌اند.

رجال اصفهان در علم و عرفان و ادب و هنر، مقدمه بر کتاب (وحدت وجود) تألیف مرحوم استاد فضل الله ضیاء نور، …. از تالیفات مرحوم کتابی است اشتغال در امور قضایی، استاد دانشگاه اصفهان و دانشگاه صنعتی، عضویت در انجمن آثار و مفاخر اصفهان از جمله مسئولیت‌های علمی و فرهنگی دکترکتابی بود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: