چاپ و عرضه ۱۱۲ اثر مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت در استان سمنان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در سمنان، آیین رونمایی از هفت اثر مرتبط با ایثار و شهادت شامل چهار عنوان کتاب، دو عنوان اثر چندرسانه‌ای و یک نرم‌افزار اندروید، با حضور مدیران کل ‌فرهنگ و ارشاد ‌اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران ‌استان سمنان، در کتابخانه مرکزی این استان برگزار شد.

 

حجت‌الاسلام حسن فریدون، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان، در این مراسم با بیان اینکه این ۷ اثر با تلاش دوستداران فرهنگ و ایثار تدوین شده است، گفت: با رونمایی از این هفت عنوان اثر، شمار آثار چاپ و منتشر شده مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت در استان سمنان به ١١٢ اثر رسید.

در این مراسم از کتاب «ماهی مجنون» مجموعه اشعار ناصر حامدی، «از تبار غیورمردان» اثر خالق شاه‌حسینی در ارتباط با شهدای ایل الیکایی شهرستان آرادان، کتاب «مرد کوچک» اثر فرزانه نعیمی و «شهرداران بهشت» اثر شاعر و نویسنده، سعید انصاری که با موضوع شهدای شهرستان مهدیشهر است، رونمایی شد.

فریدون متذکر شد: همچنین دو اثر چندرسانه‌ای شامل یک اثر در معرفی شهیدان مومنی که شامل سه برادر شهید از شهرستان دامغان هستند و ذوالفقارخانیان دو شهید از مهدیشهر و نیز یک نرم‌افزار اندروید مرتبط با ٧٦ شهید امام‌زاده اشرف سمنان، رونمایی شد.

فریدون گفت: استان سمنان در دوران دفاع مقدس قریب سه هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی کرده و از نظر تعداد شهدا در رتبه‌های برتر در بین استان‌های کشور قرار دارد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: