نقش یهود و جریان نفاق در حکومت امیرالمومنین (ع)

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بررسی تاریخ صدر اسلام با هدف رسیدن به واقعیت‌ها و عبرت‌گیری و الگوگیری و الگوبرداری و پرهیز از لغزش‌گاه‌ها و بهره بردن از فرصت‌ها امری ضروری است. اینکه پس از پیامبر (ص)، چرا و چگونه حاکمیت از علی ابن ابیطالب (ع ) دریغ و در اختیار دیگران قرار گرفته است. سوالی است که یافتن پاسخ آن می‌توان برای امروز و مسلمان‌ها در مقابله با تهاجم‌های پیچیده و فتنه‌گرانه دشمن چراغ راه بوده و از آن بهره‌مند شوند.

کتاب «دشمن شدید (۲)»، دومین دفتر از مجموعه «دشمن شدید» است که با پژوهشی عمیق در دشمن‌شناسی تاریخی به پرسش‌های اینچنینی با رویکرد تاریخ بصیرت‌افزا و رصد جریان حق و باطل پاسخ می‌دهد.
 
«دشمن شدید» (دفتر دوم) در ادامه یهودشناسی در دفتر اول، به واکاوی حوادث پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) و نقش یهود در تحریف اسلام می‌پردازد. در ادامه نویسنده به چالش‌های حضرت علی (ع) در حکومتش و نقش یهود در انتقال قدرت‌ها پرداخته و با استنادات محکم تاریخی به اثبات این موضوع می‌پردازد.
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «جریان حاکم، با غصب ولایت به این هدف خود دست یافته بودند؛ ولی حلقه پایانی این نقشه ناتمام بود… باید علی ع  کاملا از صحنه حذف می شد. بنابرابن تصمیم گرفتند ایشان را در نماز به شهادت برسانند. زیرا همانگونه که در زمان رسول‌الله (ص)، شخص رسول اکرم (ص)، بالاترین تهدید برای آنان به‌شمار می‌آمد، پس از ایشان، این خطر از ناحیه علی (ع) متوجه آن‌ها بود؛ چراکه او می‌توانست افشاگر و همچنین خنثی‌کننده طرح‌های آنان باشد. بنابراین می‌بایست ترور فیزیکی و نیز شخصیتی علی (ع) را در دستور کار خود قرار دهند.
 
 
دفتر دوم از کتاب «دشمن شدید» در قطع رقعی به کوشش حجت‌الاسلام مهدی طائب تدوین و به بهای ۲۲ هزار تومان از سوی انتشارات شهید کاظمی روانه بازار نشر شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: