معلمی که در دفاع از حرم به شهادت رسید

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «تبسم آفتاب: خاطراتی از شهید مدافع حرم مجید عسگری» به قلم مشترک علی فلاح‌زاده ابرقوئی و لیلا باقری شیخ احمدلو است که به‌تازگی از سوی انتشارات هدی به بازار نشر عرضه شده است.
 
قبل از شهادت به عهدش وفا کرده بود،‌ اول مشهد بعد سوریه، می‌توانم قرآن بخوانم، ماجرای ۹ لیر،‌ شهادت عسگری همزمان با شهادت امام حسن عسگری (ع)، معلم کامپیوتر، جنازه روی زمین مانده بود، سه‌بار رفت و برگشت، به خاطر پول نیامدم، حالا فهمیدم چرا می‌رفت کوهنوردی، آمده‌ایم زیارت امام حسین (ع)، آقا مجید عشق است و انگشتر جا مانده، برخی از سرفصل‌های این کتاب است.
 
شهید مدافع حرم مجید عسگری، معلم رسمی آموزش و پرورش بود و ۲۳ سال سابقه تدریس داشت. او در هنرستان شهدای چهارمردان قم، کامپیوتر و ریاضیات تدریس می‌کرد. به‌سختی از آموزش و پرورش مرخصی سه ماهه گرفت تا به سوریه اعزام شود. وقتی نوبت اعزامش رسید، دوماه از شروع سال تحصیلی می‌گذشت.
 
مجید عسگری، یکشنبه ۲۸ آبان از قم اعزام شد و در هفتمین روز حضورش در سوریه، ششم آذرماه در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در منطقه «دورالزیتون» به شهادت رسید. این شهید مدافع حرم،‌ خادم افتخاری حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران هم بوده و در حلقه صالحین سه پایگاه بسیج هم فعالیت داشته و مربی حلقه صالحین بود.
 
نخستین چاپ کتاب «تبسم آفتاب» در ۹۶ صفحه به بهای ۱۰ هزار تومان از سوی انتشارات هدی در قم راهی بازار نشر شده است.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: