مبلغ جوایز برگزیدگان ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از ستاد خبری ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغ جوایز روستاهای برگزیده ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب افزایش یافت.

ابراهیم حیدری، مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب با اعلام این خبر گفت: با توجه به مصوبه شورای برنامه‌ریزی ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، مبلغ جوایز اهدایی به روستاهای برگزیده این دوره افزایش یافت و مقرر شد که سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مبلغ جوایز خود به هر روستای برگزیده را از ۵۰ میلیون ریال به یک‌صد میلیون ریال، ستاد عالی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور مبلغ ۵۰ میلیون ریال سال‌های گذشته را به یک‌صد میلیون ریال افزایش دهد.

همچنین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز این مبلغ  را از ۵۰ میلیون ریال به یک‌صد میلیون ریال، معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۷۰ میلیون ریال و ۱۰۰ میلیون ریال حواله خرید کتاب و معاونت توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری نیز مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات کم‌بهره اشتغال‌زایی برای هرکدام از روستاهای برگزیده در نظر گرفته‌شده است.

حیدری با اعلام اینکه ششمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب با همکاری و مشارکت نهادها و سازمان‌های مختلف دولتی و غیردولتی برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: فراخوان شرکت در این جشنواره تیرماه امسال به همه استان‌ها و نهادهای ذی‌ربط ارسال شد و فراخوان ارسال مستندات روستاها نیز در آذرماه امسال اعلام شد و با توجه به استقبال روستاهای شرکت‌کننده، مهلت شرکت روستاها در این جشنواره تا ۱۵ دی‌ماه تمدید شد.

دبیر ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب با اشاره به اینکه آثار در حال حاضر در دبیرخانه مرکزی در حال جمع‌بندی است، بیان کرد: داوری این جشنواره در سه مرحله از ابتدای هفته آینده آغاز خواهد شد و پس از مشخص شدن ده روستای برتر به همراه ده روستای تقدیری و یک روستای برگزیده مستمر با انتخاب هیئت‌داوران از برگزیدگان این جشنواره در مراسم اختتامیه که هم‌زمان با ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران برگزار خواهد شد، تقدیر به‌عمل خواهد آمد.

اختتامیه ششمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و ششمین برنامه انتخاب و معرفی پایتخت کتاب ایران، ۱۹بهمن‌ماه سال جاری با حضور مقامات کشوری و اهالی فرهنگ در سالن همایش‌های کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد. سال گذشته ۱۴۰۶ روستا از تمامی استان‌های کشور در این جشنواره شرکت کرده بودند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: