قطع اینترنت «آمفا» در هندوستان را لغو کرد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی بنیاد سعدی، روز گذشته، دوم آذرماه ۱۳۹۸ (۲۳ نوامبر۲۰۱۹) با همکاری رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در روسیه، آزمون بین المللی مهارت زبان فارسی «آمفا» (AMFA) با حضور داوطلبان در دانشگاه سن پترزبورگ آغاز شد و با انجام آزمون گفتاری به پایان رسید.

در کشور روسیه کاترینا به نمایندگی از دانشگاه سن‌پترزبورگ و  ماریا گن، رییس مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در مسکو و نماینده بنیاد سعدی، به عنوان نماینده تام الاختیار بنیاد سعدی و ناظر بر حسن اجرا، در این آزمون بین المللی حضور داشتند و مراحل مختلف آزمون، که شامل آزمون چهار مهارت اصلی زبان است، برگزار شد.

همچنین در کشور عراق نیز، عصر دیروز، آزمون بین المللی آمفا، در مرکز «قلم للتعلیم و الترجمه» برگزار شد و رایزنی فرهنگی ایران در عراق به عنوان نماینده تام الاختیار بنیاد سعدی در برگزاری این آزمون حضور داشت و بر حسن اجرای آن نظارت کرد.

قرار بود همزمان با این آزمون‌ها، در هندوستان نیز آزمون آمفا برگزار شود، که به دلیل مشکلات اینترنتی به تعویق افتاد.

همچنین آزمون آمفا برای هشت کشور دیگر متقاضی از جمله ترکیه، صربستان، هندوستان و … تا پایان سال جاری برگزار خواهد شد.

 خاطرنشان می‌شود، مخاطبان آزمون «آمفا»، فارسی آموزان مراکز مختلف و کلاس‌های رایزنی‌های فرهنگی، دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی و رشته‌های مرتبط هم‌چون ایرانشناسی، تاریخ ایران، مطالعات شرق‌شناسی و سایر علاقه‌مندان هستند، که میزان توانایی خود را در چهار مهارت اصلی زبان فارسی (شنیدن، خواندن، صحبت کردن، نوشتن) مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: