قصه‌هایی از زندگی چهارده معصوم (ع)

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی به‌نشر، حسین سعیدی با اعلام این خبر اظهار کرد: پنج جلد از مجموعه ۱۴ جلدی «هشت قصه از زندگی معصومین» برای گروه سنی «ج» و «د» و در قالب «کتاب‌های پروانه» برای نوجوانان منتشر شده و جلدهای بعدی این مجموعه که به زندگی چهارده معصوم اختصاص دارد، در دست انتشار است.
 
وی ادامه داد: این مجموعه تاکنون در پنج جلد به قلم مسلم ناصری و با تصویرگری اسماعیل چشرخ در هریک از عنوان‌ها، هشت داستان از زندگی پیامبر اسلام (ص)، حضرت زهرا (س)، امام علی (ع)، امام حسن (ع) و امام حسین (ع) از دوران کودکی تا شهادت را برای نوجوانان روایت می‌کند.
 
وی مدیرعامل انتشارات آستان قدس رضوی با اشاره به عناوین این مجموعه گفت: «رازهای زیر تاک» عنوان هشت قصه از زندگی پیامبر اسلام (ص) است که «یکی همه جا هست»، «رازهای زیرتاک»، «پیک مهربان»، «خرمای نارس»، «سنگ سیاه مقدس»، «روز تاریک»، «مردی که تنها نماند» و «برادرم، من اسیر دست توام»، داستان‌های این اثر را تشکیل می‌دهند.
 
وی افزود: «روز تلخ، شب شیرین» عنوان یکی دیگر از جلد‌های این مجموعه است که هشت داستان از زندگی حضرت علی (ع) را با عنوان‌های «هدیه روشنایی»، «قموص»، «کوچک ترین جانشین»، «اسب پرنده من»، «چهل خنجر و ماه کامل»، «روز تلخ، شب شیرین»، «جنگاور دلاور» و «شب بی پایان» روایت می‌کند.
 
سعیدی درباره جلد بعدی این مجموعه با عنوان «پیراهن دوستی» که شامل هشت قصه از زندگی حضرت زهرا (س) است، بیان کرد: نویسنده در این جلد، هشت قصه با عناوین «پیراهن دوستی»، «گرده‌های طلایی نان»، «اشکی بر زخمی»، «یادگاری»، «باران مروارید»، «گردنبند»، «خالی، اما پر از آفتاب» و «اذان ناتمام» را به نگارش درآورده است.
 
مدیرعامل به‌نشر با اشاره به کتاب «نکند فرشته بودند» که هشت قصه از زندگی امام حسن (ع) را برای کودکان بازگو می‌کند، ادامه داد: «درست شبیه پدربزرگ»، «غریبه ای که به او دروغ گفته بودند»، «گل های من کجایید؟»، «سفره مهربانی»، «مهمانی کوچک»، «ماموریتی برای قتل»، «نکند فرشته بودند»، «کمینگاه ناامن» عناوین این قصه ها را تشکیل می دهند.
 
وی با معرفی جلد بعدی این مجموعه با عنوان «گل سرخ آزادی» که روایت‌گر هشت قصه از زندگی امام حسین (ع) است، گفت: «مهمان کوچک دوست داشتنی»، «دلاور جوان»، «هدیه ای از خزانه دار بهشت»، « پسر چشم کبود»، «گل سرخ آزادی»، « سپاه تشنه»، «تکه نان شادی بخش» و «آخرین یاور» عناوین داستان‌های این جلد را تشکیل می‌دهند.
 
هریک از جلدهای این مجموعه، در قطع وزیری و با شمارگان دو هزار نسخه به بهای ۸۰ هزار ریال در قالب «کتاب های پروانه» از سوی به‌نشر منتشر شده است. 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: