فراخوان شرکت در دومین جایزه ادبی بهمن

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) بر اساس اعلام دبیرخانه، این مسابقه مستقل برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری آن برداشتن گامی درجهت اعتلای فرهنگ و ادب فارسی درحوزه‌ داستان‌نویسی است و فقط کسانی می‌توانند شرکت کنند که هنوز موفق به چاپ آثارشان درقالب یک کتاب نشده‌اند.

شرایط شرکت در مسابقه:
– در این مسابقه شرط سنی وجود ندارد.
– هر نویسنده فقط یک داستان ارسال می‌کند که باید بین ۵۰۰ تا ۳۵۰۰کلمه باشد.
– نثر پاکیزه و عاری از غلط‌های املایی و دستور زبانی شرط ابتدایی برای ورود به مسابقه است. به این معنی که هر داور موظف است هنگام مطالعه‌ داستان با رسیدن به اولین غلط فاحش املایی یا دستوری، داستان را از مسابقه خارج کند. فرم و محتوای بدیع و پرهیز از تقلید و تکرار شرط دوم راهیابی به مراحل نهایی خواهد بود.
– مهلت ارسال داستان‌ها از تاریخ انتشار آگهی تا پانزدهم شهریورماه سال ۱۳۹۸ است و تمدید نخواهد شد. شرکت‌کنندگان با عضویت درکانال «نشر دف» و کانال مسابقه می‌توانند در جریان اخبار «مسابقه‌ی داستان‌نویسی بهمن» قرار گیرند.
– داورهای مسابقه تا پایان انتخاب نهایی از اسامی شرکت‌کنندگان اطلاع پیدا نخواهند کرد.
– شرکت‌کنندگان موظفند دریک پاکت A4 ، یک نسخه‌ی تایپ شده از داستان را همراه مشخصات کامل نویسنده (نام-نام خانوادگی-تاریخ تولد- میزان تحصیلات و رشته‌ تحصیلی- محل تولد و زندگی، نشانی پستی و شماره‌ی تماس)، فیش پرداخت سی‌وپنج هزارتومان ورودی مسابقه (به حساب شماره ۰۱۰۳۶۱۷۷۶۶۰۰۴ بانک صادرات، به نام نشردف) را به نشانی: تهران، ضلع جنوب غرب پل سیدخندان، حدفاصل شریعتی تا سهروردی، شماره‌ی ۶۴، خانه کتاب نشردف، شخصا تحویل داده و رسید دریافت دارند. از طریق کانال نشردف یا کانال جایزه‌ بهمن هر شرکت‌کننده از تحویل داستان و مدارکش به دست اندرکاران مسابقه اطلاع حاصل خواهد کرد. شرکت‌کنندگان خارج از تهران باید مدارک را با پست سفارشی به آدرس خانه کتاب نشر دف بفرستند و فیش پست را تا اعلام رسید مدارک نزد خود نگه دارند.
– از کسانی که داستان‌شان درکتاب جایزه‌ بهمن چاپ شود، دعوت خواهد شد که در مراسم اهدای جوایز که ۲۸ بهمن ماه نودوهشت برگزار می‌شود، حضور به هم رسانند.
– با توجه به چاپ کتاب داستان‌های برتر مسابقه، کلیه‌ شرکت‌کنندگان تا اعلام نتایج و پایان هر دوره باید نسبت به چاپ داستان ارسالی در مجموعه‌ای دیگرخودداری نمایند و درغیر این صورت از دورمسابقه حذف خواهند شد.

کوشش مؤسس و همکاران و یاری‌دهندگان، شناخت و تشویق هرچه بیشتر نویسندگان با استعداد و دستیابی به داستان‌هایی خواندنی است که درقالب جلد دوم داستان‌های بهمن عرضه خواهد گردید.
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: