سوره مهر با ۵۰۰ عنوان کتاب کودک به نمایشگاه می‌رود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، جشن یک سالگی نشان مهرک صبح دوشنبه (۲ اردیبهشت) با حضور جمعی از نویسندگان و متصدیان حوزه کودک و نوجوان در فروشگاه انقلاب سوره مهر برگزار شد. 

عبدالحمید قره‌داغی مدیر عامل سوره مهر در ابتدای این نشست گفت: قریب به یک سال از نشان کودک و نوجوان سوره مهر تحت عنوان مهرک می‌گذرد و امروز در آستانه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران دور هم جمع شدیم و اعلام فعالیت رسمی مهرک را اعلام می‌کنیم.

وی ادامه اداد: توجه به عرصه مهم ادبیات کودک و نوجوان، حوزه هنری را بر آن داشت که حوزه هنری کودک و نوجوان را تشکیل دهد. پیرو آن سوره مهر با رایزنی فعالان این عرصه به نشان مشخصی رسید که شخصیت یک مرغ ماهی خواراست که در ابعاد مختلف نشان‌دهنده سه عرصه خردسال، کودک و نوجوان است.

قره‌داغی همچنین افزود: خدا رو شکر در عرض یک سال از فعالیت نشان مهرک، کتاب‌های این حوزه خوش درخشیده و در نمایشگاه کتاب امسال حدود ۸۰ عنوان اثر چاپ اولی با نشان مهرک خواهیم داشت و در مجموع غرفه کودک و نوجوان سوره مهر با ۵۰۰عنوان کتاب میزبان خانواده‌ها است؛ لذا خانواده‌ها می‌توانند بخاطر محتوای مناسب سوره مهر که در این سال‌ها منتشر شده با خیال راحت از این انتشارات استفاده و کتابهای مورد نیازشان را خریداری کنند.

در ادامه این نشست عباس محمدی مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی نیز طی سخنانی با اعلام تبریک نشان مهرک گفت: جای سوره مهر در ادبیات کودک و نوجوان خالی بود که به لطف خدا به صورت مستقل امروز این امر محقق شد.

وی افزود: ناشران فراوانی در حوزه کتاب کودک و نوجوان رقابت دارند و همین رقابت باعث می شود کار برای سوره مهر قدری مشکل باشد که با توجه فعالیت گذشته سوره مهر این امیدواری وجود دارد که در آینده نزدیک این ناشر در بین ناشران موفق این حوزه قرار گرفته و آثارش در سبد خانواده‌های ایرانی بیش از پیش قرار گیرد.

حجت الله ناظری، سرپرست حوزه هنری کودک و نوجوان، نیز گفت: داشتن یک نام نما و نشان در ادبیات کودک و نوجوان یک ضرورت است که از سال گذشته با پیگیری سوره مهر و حمایت حوزه هنری کودک و نوجوان زحمات عوامل سوره مهر ببار نشست. که امیدوارم در آینده شاهد درخشش این نماد و آثار کودک ونوجوان سوره مهر باشیم.

ساسان ناطق، مدیر کارگاه قصه و رمان حوزه هنری، نیز در سخنانی ضرورت یک بخش مجزا در ادبیات کودک و نوجوان را مهم دانسته در این باره گفت: قطعا این کار ارزشمند دقت بسیاری می‌طلبد زیرا ذائقه کودک و نوجوان ایرانی ذائقه شیرینی است که سال‌ها با داستان مانوس بوده و امیدوارم نشان مهرک در حوزه انتشار ادبیات کودک و نوجوان سوره مهر خوش بدرخشد.

علی داوودی کارشناس شعر حوزه هنری نیز ضمن تبریک برای فعالیت نشان مهرک، سوره مهر را ناشری خواند که در طراز جهانی عمل می‌کند که در حال حاضر توانسته نشان خاصی را برای آثار کودک و نوجوان خود خلق کرده که وابستگی و دلبستگی سوره مهر به این حوزه را نشان می‌دهد.

در ادامه این نشست مرتضی محمد اسماعیل، معاون بازرگانی سوره مهر در این نشست ضمن تبریک یک سالگی نشان مهرک گفت: بخاطر حجم مخاطبان ما در ادبیات کودک و نوجوان و پیگیری مستمر آن‌ها، این نشان باید زودتر از این‌ها متولد می‌شد که خدا رو شکر این مهم محقق شد و امروز در یکسالگی فعالیت آن هستیم که غرفه مهرک با حدود ۸۰ عنوان کتاب جدید و مجموع ۵۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب فعالیت خواهد داشت.

همچنین محمد بابایی مدیر اموراداری مالی سوره مهر نیز در ادامه این مراسم اظهار کرد: به لطف خدا امروز راه دیگری به گنجینه ادب فارسی باز شد که امیدوارم این راه کوچک تبدیل به شاهراه بزرگ بشود تحت عنوان نشان مهرک، که برای همه خانواده‌های ایرانی قابل استفاده باشد.

براساس خبر پایگاه خبری سوره مهر، در پایان این مراسم علی اسکندری، مدیر روابط عمومی سوره مهر، فعالیت یک سالگی نشان مهرک را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد سوره مهر در این حوزه هم موفق باشد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: