دولت‌های ما برای فرهنگ اسلام هیچ هزینه‌ای نمی‌کنند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، مراسم رونمایی از کتاب «فرهنگنامه جاودانه‌های تاریخ» با حضور آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، امام جمعه یزد و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در یزد برگزار شد.

این کتاب نوشته سیدسعید موسوی و اثری درباره زندگینامه فرماندهان شهید استان یزد است. در این کتاب زندگینامه ۳۱ نفر از فرماندهان شهید استان یزد در دوران دفاع مقدس به رشته تحریر در آمده است.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی، امام جمعه یزد در مراسم رونمایی از این کتاب گفت: رسیدگی تربیتی به فرزندان جانبازان یکی از تاکیدات ماست و بنیاد شهید، سپاه و نیروهای انقلابی نیز باید این امر را دنبال کنند زیرا زمینه بسیار خوبی در این افراد وجود دارد و از پدرانی بزرگوار تربیت شده‌اند.

وی افزود: خانواده شهدا مورد عنایت خاص امام (ره) و رهبری بودند و ما نیز باید آن را جدی بگیریم زیرا می‌توانند لشکریان خوبی برای امام زمان (عج) باشند. متاسفانه امروز در کشور شاهد کوتاهی در این باره هستیم زیرا در گستره دنیا نتوانسته‌ایم خود و جهان تشیع را به جهانیان معرفی کنیم.
 

امام جمعه یزد تصریح کرد: مردم دنیا و افرادی که کمی مطالعه کرده‌اند، به عظمت انقلاب پی بردند اما خیلی‌ها محروم از این آگاهی هستند. یکی از موارد زکات نزدیک کردن قلوب است که امروز باید این نکات را مورد توجه قرار دهیم و باید برای معرفی اسلام به جهانیان هزینه کنیم.

وی بیان کرد: اگرچه دولت‌های ما جمهوری اسلامی هستند، اما نسبت به اسلام و فرهنگ اسلام هیچ هزینه‌ای نمی‌کنند و هر وقت که بودجه کم می‌شود، اول به سراغ آن می‌آیند و از آن کم می‌کنند. بدانید که اگر بودجه فرهنگ کم شود، اقتصاد کم‌رنگ‌تر می‌شود؛ اگر فرهنگ دینی خوب بود، امروز دستمان پیش بیگانگان دراز نبود.

آیت‌الله ناصری افزود: در ارتباط با فرهنگ و ترویج فرهنگ انقلابی و دینی، صفر عمل کردیم و متاسفانه حکومت‌های ما نسبت به فرهنگ دینی راه را اشتباه رفته‌اند. وقتی دین ما درست شد اقتصاد ما نیز درست می‌شود.
 

امام جمعه یزد گفت: در زمان پیامبر (ص) حرکت بر اساس دین بود و مردم را جذب کردند اما متاسفانه ما امروز نسبت به دین بی‌توجهی می‌کنیم.

وی با اشاره به نویسندگی در زمینه زندگی شهدا و رزمندگان افزود: وصیت‌نامه و زندگینامه شهدا باید به‌صورت بخش‌های کوچک در اختیار مردم و مسئولان قرار گیرد.

امام جمعه یزد بیان کرد: ما ۱۷ هزار شهید داریم ولی در رابطه با معرفی آنها کوتاهی کرده‌ایم زیرا متاسفانه جوانان ما در دانشگاه‌ها از این ارزش‌ها بی‌خبر هستند و در موج وجود فضای مجازی دچار تغییر هویت می‌شوند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: