درگذشت مدیرکل و معاون فرهنگی اسبق ارشاد استان فارس بر اثر گازگرفتگی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، محمود عالیشوندی مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و بهاره شفیعی‌سروستانی معاون فرهنگی اسبق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، در سحرگاه روز جمعه ۱۶ فروردین ماه، بر اثر گازگرفتگی در شیراز جان خود را از دست دادند.

اداره‌کل پزشکی قانونی استان فارس، فوت این دو نفر بر اثر گازگرفتگی (مرگ خاموش) را مورد تائید قرار داده است.
tiktok takipçi satın al

محمود عالیشوندی، شاعر و استاد نمایش دانشکده‌های هنر و خبر فارس بود و آخرین سروده‌‌اش نیز به حادثه سیل اخیر در شیراز اختصاص داشت؛ « اگر،/ شیراز…/ و/ آنکه باید باشد،/ باشد؛/ سیل یعنی:/ موهای پریشان دختری زیبا رو؛/ نشسته بر کناره ساحلی غربی/ سیل؛/ فنجان قهوه ی سرد شده در دستانت/ و رد رژ لب کمرنگ تو/ بر گونه‌های خیس من».

وی متولد یکم خردادماه ۱۳۵۰ در فراشبند فارس بود و در رشته نمایش عروسکی در مقطع کارشناسی و ادبیات نمایشی در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده بود. عالیشوندی مدتی به‌عنوان مدیر روابط عمومی نهاد رهبری در دانشگاه هنر مشغول به کار بود و چندی نیز به عنوان مسئول آموزش تئاتر در حوزه هنری فعالیت داشت. مدیر گروه و رسانه مرکز تحقیقات صدا و سیما، مدیر نظارت و ارزیابی سیمای استان‌های کشور، مدیرکل آموزشی و پژوهشی صداوسیمای استان‌های کشور، قائم‌مقام صداوسیمای استان کرمانشاه، معاون فرهنگی ستاد احیای امر به معروف و نهای از منکر استان یزد و مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان فارس از جمله مسئولیت‌های محمود عالیشوندی در زمان حیاتش بود.

بهاره شفیعی سروستانی هم که در این حادثه‌ی گازگرفتگی دار فانی را وداع گفت، متولد ۱۳۵۶ و فارغ‌التحصیل رشته کارگردانی تئاتر از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تهران در مقطع کارشناسی ارشد بود. وی در سال‌های ۱۳۹۴ تا ۱۳۹۶ معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بود و سابقه کارگردانی و اجرای نمایش‌هایی همچون «جن‌زدگان»، نگارش مجموعه تلویزیونی «کسوف»، تدریس رشته نمایش در دانشکده‌های هنر و خبر فارس، چاپ و انتشار کتاب «کوتوله‌ها و سه نمایش همراه» و… را در کارنامه هنری و اجرایی خود داشت.

foça escort bayanlar

این مطالب را به اشتراک بگذارید: