خاطرات یک آزادهِ جانباز از هشت سال اسارت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، راوی و نویسنده کتاب «پروانه‌ها در شعله‌های آتش»، احمد خراسانی از جانبازان و آزادگان دوران دفاع مقدس است. این کتاب به‌تازگی از سوی انتشارات شبنما راهی بازار نشر شد.
 
کتاب در پنج گفتار با عنوان‌های آشنایی اجمالی با راوی، قبل از اسارت،‌ حضور در جبهه، اسارت و رهایی از چنگال دژخیمان تدوین شده و بخش پایانی کتاب، ضمیمه‌ای شامل اسناد و تصاویر است.
 
در مقدمه به قلم راوی کتاب می‌خوانیم: «تاریخ هشت سال دفاع مقدس، گواه بر این ادعاست که شهیدان با نثار جان خویش، پیام انقلاب اسلامی را فریاد کردند و به جوار حضرت حق شتافتند، تا جاودانه روزی‌خوار خوان قادر مطلق و خداوند منان باشند و آزادگان ماندند تا زینب‌وار مصائب و دشواری‌های اسارت را به جان بخرند و پیام الهی انقلاب اسلامی و شهیدان را به گوش جهانیان برسانند. آزادگان سرافراز سال‌های اسارت و شکنجه‌های طاقت‌سوز رژیم متجاوز بعثی را تحمل آورند تا اثبات کنند حتی لحظه‌ای دست از آرمان‌ها و عقیده برحق خود برنخواهند داشت.

در این مجال از آن‌جهت می‌نویسم تا یاد و خاطره رزمندگان و آزادگانی که به‌عنوان وارثان بلامنازع ارزش‌های اصیل انقلاب اسلامی و الگوهای درخشان مقاومت و ایثار هستند را زنده نگه دارم. می‌نویسم تا آیندگان بدانند این نعمت «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» به قیمت قطره قطره خون شهدا و ذره ذره آب شدن ایثارگران و آزادگان به‌دست آمده، باشد که هریک از ما در هر عصری که بودیم به وظیفه دینی و انقلابی خو به درستی عمل کنیم!»
 
نخستین چاپ کتاب «پروانه‌ها در شعله‌های آتش» در ۲۰۸ صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای ۳۶ هزار تومان از سوی انتشارات شبنما به بازار نشر عرضه شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: