ثبت‌نام ۱۰۰ ناشر در هفتمین نمایشگاه کتاب دانشگاهی

سیدعباس حسینی‌نیک، مدیر مسئول انجمن فرهنگی ناشران کتاب دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: اطلاع‌رسانی برای ناشران دانشگاهی از طریق پست، فاکس، تلفن و پیامک و هم از طریق فضای مجازی برای حضور ناشران دانشگاهی در نمایشگاه ادامه دارد و تاکنون بیش از ۱۰۰ ناشر برای حضور در این رویداد ثبت‌نام کرده‌اند.
 
وی افزود: بر اساس توافقی که با مدیریت نمایشگاه‌های بین‌المللی صورت گرفته حداکثر تا پایان روز چهارشنبه ۱۳ آذر امکان ثبت‌نام ناشران وجود دارد.
 
حسینی‌نیک با اشاره به مصوبه شورای سیاست‌گذاری جشنواره، گفت: ناشرانی که متقاضی فضایی کمتر از ۱۲ متر هستند، می‌توانند به‌صورت مشترک با ناشر یا ناشران دیگر غرفه دریافت کرده و در نمایشگاه شرکت کنند. همچنین برای ناشرانی که تعداد عناوین آن‌ها کم بوده یا ناشر مؤلف‌ها این امکان فراهم شده تا در غرفه شرکت تعاونی دانشگاهیان بتوانند کتاب‌های خود را عرضه کنند.
 
وی یادآور شد: با کتابخانه‌های تخصصی، دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه نیز مذاکراتی انجام شده و بسیاری از آن‌ها در نمایشگاه حضور خواهند داشت و برای خرید کتاب‌های دانشگاهی بودجه در نظر گرفته‌اند.
 
حسینی‌نیک با اشاره به اختصاص یارانه دانشجویی به این نمایشگاه توضیح داد: با عنایت محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بخشی از یارانه دانشجویی مربوط به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران را به دانشجویان، طلاب و اساتید برای خرید از این نمایشگاه اختصاص داده شده است.
 
به گفته وی، دانشجویان، طلاب و اساتید می‌توانند با حضور در نمایشگاه و ارائه کارت شناسایی معتبر و کارت بانکی یارانه کتاب را از باجه‌های بانک شهر، مستقر در نمایشگاه، دریافت کنند.
 
وی همچنین درباره اطلاع رسانی در دانشگاه‌های کشور برای بازدید دانشجویان و اساتید از این رویداد نیز توضیح داد: برنامه‌ریزی خاصی برای دانشگاه تهران و دانشگاه شهید بهشتی انجام شده تا دانشجویان و اساتید بتوانند با وسایل نقلیه دانشگاه از نمایشگاه بازدید داشته باشند.
 
رئیس ستاد برگزاری جشنواره ملی نشر دانشگاهی با اشاره به رایزنی با شرکت پست نیز گفت: شرکت پست در این نمایشگاه به ارائه خدمات خواهد پرداخت و خریداران می‌توانند کتاب‌های خریداری شده را به مقصد خود ارسال کنند.
 
وی تاکید کرد: دومین بخش این جشنواره همایش آینده‌نگری در نشر دانشگاهی است که روز چهارشنبه ۲۷ آذر در سالن کنفرانس شماره یک محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی برگزار خواهد شد. در این همایش شش محور اصلی، موضوع بحث سخنرانان خواهد بود که با برگزاری پنل‌ها و نشست‌های تخصصی تلاش خواهد شد، به جنبه‌های مختلف حوزه نشر دانشگاهی پرداخته شود.
 
هفتمین نمایشگاه تخصصی کتاب دانشگاهی از ۲۶ تا ۲۹ آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی واقع در خیابان سئول برگزار می‌شود.
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: