برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کردستان معرفی شدند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، مراسم اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کردستان دوشنبه ۲۸ مرداد در سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی شهید مطهری سنندج برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان در این مراسم با اشاره به تعداد شرکت کنندگان این جشنواره در استان عنوان کرد: ۱۵ هزار و ۱۰۸ نفر از کردستانی‌ها در نهمین جشنواره رضوی شرکت کردند.

محمد عبدالملکی تعداد شرکت کنندگان هشتمین دوره این جشنواره را ۵ هزار و ۲۸ نفر اعلام کرد و افزود: در سال جاری با تلاش‌های کتابداران و مجموعه کارکنان کتابخانه‌های عمومی استان شاهد افزایش چشمگیر شرکت کنندگان این دوره از جشنواره بودیم و شاهد رشد ۲۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته بودیم.

وی، با بیان اینکه در این جشنواره ۱۲ عنوان کتاب در سه بخش کودک، نوجوان و بزرگسال با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی مرتبط با سیره امامان معصوم (ع) به‌ویژه امام رضا (ع) معرفی شد، افزود: در بخش مکتوب این جشنواره ۵ هزار و ۴۵ نفر و در بخش الکترونیکی نیز یک هزار و ۶۳ نفر شرکت کردند.

معاون فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این مراسم با بیان اینکه کتاب راه رسیدن انسان به علم است، اظهار کرد: علم اگر با آگاهی و توان اجرایی همراه شود جامعه را به سوی پیشرفت و آبادانی سوق می‌دهد.

سیدمصطفی حسینی شاهرودی، از سرانه مطالعه در کشور اظهار تاسف کرد و افزود: خواندن کتاب‌های حوزه دینی و معارف اسلامی از ضروریات جامعه کنونی است و باید در راستای افزایش این آمار نهادهای فرهنگی تمام تلاش خود را بکار گیرند.

وی به فضلیت و ثواب زیارت امام رضا (ع) و جایگاه والای امام ‌هشتم اشاره کرد و ‌افزود: کسی که امام رضا (ع) را زیارت کند، ثوابت حج مقبول برای وی محسوب می‌شود.

معاون فرهنگی نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان دانش را آشکارترین صلاحی برشمرد که باعث عزت و قدرت جوامع می‌شود و یادآوری کرد: صرف داشتن دانش نظری کافی نبوده و پیشرفت جوامع در گروه داشتن دانش همراه با توانایی عملی است.

شاهرودی یادآور شد: برگزاری مسابقات مربوط به کتاب و کتابخوانی فرزندان را راغب به کتابخوانی می‌کند و از سوی دیگر نیز تداوم این فرهنگ از سوی والدین باعث ایجاد انگیزه و الگو در بین فرزندان می‌شود.

در این مراسم از ۲۳ منتخب این جشنواره از شهرستان‌ سنندج تجلیل شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: