اعطای دومین پژوهانه‌ حافظ‌شناسی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حافظ‌شناسی، دومین پژوهانه (گرنت پژوهشی) کرسی پژوهشی حافظ، در مرکز حافظ‌شناسی با حمایت «مهندس بهرام بزرگ» در شهریورماه ۱۳۹۸ به‌تصویب رسید.

دانش‌آموختگان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری یا پژوهشگران و هنرمندان واجد شرایط، با ارائه‌ طرح پژوهشی و تصویب در شورای علمی مرکز حافظ‌شناسی می‌توانند از دوره‌ شش‌ماهه یا یک ساله‌ «پژوهانه‌ مهندس بهرام بزرگ» بهره‌مند شوند.
 
متقاضیان می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را به‌منظور بررسی و ارزیابی به‌نشانی ایمیل مرکز حافظ‌شناسی (hafezstudies@gmail.com) ارسال کنند.

پژوهانه یا گرنت پژوهشی، تخصیص اعتباری ویژه برای تقویت علمی پژوهشگران ممتاز و مستعد دانشگاهی و توسعه‌ کیفی پژوهش‌های بنیادی و کاربردی است و در جهان امروز، رواج تام دارد.

مرکز حافظ‌شناسی که نهادی فرهنگی، مستقل و غیردولتی است، از سال ۱۳۹۶ موفق به دریافت کرسی پژوهشی حافظ و مجوز رسمی جذب پژوهشگر پسادکتری شده است. افزون بر این در سال جاری نیز موفق به‌ تأمین اعتبار و اعطای دو پژوهانه علمی شده است.

یادآور می‌شود اولین پژوهانه‌ مرکز حافظ‌شناسی با حمایت «دکتر زهرا طاهری» در فروردین‌ماه ۱۳۹۸ به‌تصویب رسید و هم‌اکنون با طرح مصوب «رفتارهای هنری حافظ با عناصر طبیعت» در حال اجراست.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: