استقبال مترجمان از کتاب‌های بخش فروش آزاد

احد رضایی؛ مدیر کمیته ناشران خارجی سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: امسال بخش بین‌الملل نمایشگاه در دو بخش برگزار شد؛ نخست بخش تازه‌های کتاب با ارائه آثار سال ۲۰۱۶ به بالا و دوم کتاب‌های قدیمی با عرضه کتاب‌های ۲۰۱۵ به پایین.
 
وی افزود: عرضه کتاب‌های قدیمی لاتین با عنوان فروش آزاد در نمایشگاه کتاب تهران همراه است که ناشران کتاب‌‌های خود را با تخفیف‌های بالای ۲۵درصد به مخاطبان عرضه کردند.
 
رضایی با بیان اینکه جداسازی این بخش با استقبال خوبی از سوی مراجعه‌کنندگان همراه شد، گفت: هدف اصلی اجرایی شدن این طرح ساماندهی بخش بین‌الملل است و اینکه مخاطب می‌تواند به راحتی کتاب‌های چاپ جدید و ۲۰۱۶ به بعد را به آسانی خریداری کند و اگر نیاز به کتاب‌های قدیمی‌تر داشت به سراغ فروش آزاد برود.
 
وی یادآور شد: در بخش لاتین حدود ۱۰۳ هزار عنوان کتاب ارائه شده است که ۳۵ هزار از این عناوین متعلق به سال‌های ۲۰۱۶ به بالا و ۶۸ هزار عنوان نیز متعلق به قبل از این سال است.
 
رضایی با بیان اینکه مترجمان از بخش فروش آزاد استقبال زیادی کردند، گفت: بخش زیادی از مترجمان کتاب‌های کودک و نوجوان و دایره‌المعارف‌ برای ترجمه خریداری کردند و به دلیل این استقبال تلاش می‌کنیم این رویه در سال‌های بعد ادامه داشته باشد.
 
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا ۱۴ اردیبهشت از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در مصلای امام خمینی (ره) برپا است.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: