استفاده از مشاور کتاب در شهر کتاب حکیم

حکیم رجبی؛ موسس کتاب‌فروشی «شهر‌کتاب حکیم» در گفت‌و‌گو‌ با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره افتتاح این کتا‌ب‌فروشی بیان کرد: «شهر‌کتاب حکیم» بزرگترین مرکز ارائه کتاب استان سیستان و بلوچستان است. ‌(دو‌شنبه ۶ اسفند‌ماه) نخستین فاز این کتاب‌فروشی در متراژ ۲۶۰ متر، با حضور نیکنام حسینی‌پور؛ مدیرعامل موسسه خانه کتاب افتتاح شد.
 
وی با اشاره به خدمات متنوع کتاب‌فروشی حکیم افزود: این مجموعه با توجه به خدمات متنوع فراتر از یک کتاب‌‌فروشی نیست. ارائه مشاوره انتخاب کتاب به مخاطبان یکی از خدمات اینس مجموعه است. مشاوران که دانشجوی رشته علم اطلاعات و دانش‌‌شناسی و روان‌شناسی هستند، با همکاری دانشگاه سیستان و همچنین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، انتخاب شده‌اند. این افراد به‌طور پاره‌وقت در مجموعه حضور دارند و به مراجعان برای انتخاب کتاب مشاوره می‌‌دهند.       
 
رجبی ادامه داد: بخش ویژه قصه‌گویی برای کودکان، کارگاه نقد و بررسی کتابف شب شعر، معرفی کتاب،  نقاشی، پرورش هوش و خلایت و یا کنترل استرس از دیگر خدمات این مجموعه است. در حال حاضر ۱۸ هزار جلد و نزدیک به ۱۳ هزار عنوان کتاب در شهر کتاب حکیم وجود دارد.
 

وی درباره افتتاح فاز دوم کتاب‌فروشی «حکیم» بیان کرد: امید‌واریم برای افتتاح فاز دوم کتاب‌فروشی حکیم، بتوانیم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تسهیلات دریافت کنیم تا در آستانه سی‌و‌دومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شاهد افتتاح فاز دوم این کتاب‌فروشی باشیم.     
 
رجبی با بیان این مطلب که هزینه افتتاح «شهر‌کتاب حکیم» شخصی تامین شده است. گفت: ملک این کتاب‌فروشی اجاره‌‌ای است و طی دو ماه، با ۸۰ میلیون تومان تجهیز شده است.
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: