اجرای طرح «بهار مهربانی» در کتابخانه های عمومی کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)درکهگیلویه و بویراحمد، یاسر رحیمیان  با اعلام اینکه هموطنان ما در مناطقی از کشور با بروز حادثه سیل، نوروز امسال را با تلخ کامی و افسوس آغاز کردند، گفت: خساراتی به برخی روستاها ، اماکن و زمینهای کشاورزی وارد شده است؛ ولی آنچه مشهود است سیل بخش زیادی از لوازم منزل، کتابها و اسباب بازی کودکان را نیز با خود برده است که هم استانی های عزیز می توانند با اهدای یک کتاب و یا یک اسباب بازی دل این کودکان را شاد کنند.

رحیمیان تصریح کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در نظر دارد به منظور تسلّی دل غم‌دیدگان، کمک به کودکان آسیب دیده، کاهش آسیب‌های اجتماعی در مناطق سیل‌زده، پرکردن اوقات فراغت و سرگرمی کودکان در میان هیاهوی آواربرداری و امدادرسانی اقدام به اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارسال بسته‌های کتاب و اسباب بازی کند.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اشاره به اعلام آمادگی، جهت اجرای طرح«بهار مهربانی» افزود: هم اکنون تمامی کتابخانه‌های عمومی استان، پایگاه جمع‌آوری بسته‌های فرهنگی خواهند بود و انشالله ظرف چند روز آینده این هدایا به  مناطق سیل زده ارسال خواهد شد.   

وی  با تاکید بر اینکه هم استانی های گرامی در صورت تمایل می‌توانند کتاب‌ها و اسباب بازی‌های اهدایی قابل استفاده(در حد نو) خود را به نزدیکترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود تحویل دهند.

رحیمیان تصریح کرد: کتاب‌ها و اسباب بازی‌های اهدایی دریافتی پس از تایید کارشناس منابع استان، از طریق ستاد آن استان تجمیع، آماده سازی و به ادارات کل کتابخانه‌های عمومی استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان، ایلام و مازندران ارسال خواهد شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: