آیین تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی استان گلستان برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، آیین تجلیل از فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در استان گلستان با حضور ‌هادی حق‌شناس استاندار گلستان، عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، آخوند میرزاعلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گلستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی و جمعی از فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی در تالار فخرالدین اسد گرگانی برگزار شد.

در این آیین هادی حق‌شناس استاندار گلستان، ضمن قدردانی از تلاش‌های فعالان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی، گفت: راه‌حل بسیاری از مشکلات ما در کتاب‌خوانی نهفته است و باید بامطالعه به تحلیل‌های عمیق و ارزشمند دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: توجه به کتاب و کتاب‌خوانی زمینه توسعه را فراهم می‌آورد و باید بکوشیم فرهنگ مطالعه را در جامعه نهادینه کنیم.

در ادامه عادله کشمیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، ضمن ارائه گزارشی جامع از آمار نشر کتاب در این استان و اشاره به برخی از دغدغه‌های اهالی کتاب استان چون خدمات بیمه‌ای و حمایت‌ها و معافیت‌های مالیاتی، گفت: کتاب‌خوانی به فرموده مقام معظم رهبری باید از کودکی و در خانواده‌ها نهادینه و عادت شود.
 

 
وی ادامه داد: در زمینهٔ کتاب‌خوانی نیازمند یک نهضت هستیم؛ نهضتی همگانی و فراگیر که در آن پیر و جوان و زن و مرد به کتاب‌خوانی بپردازند.

سپس آخوند میرزاعلی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، گفت: برترین کتاب قرآن کریم است و دین و فرهنگ و تاریخ ما با کتاب مأنوس شده است.

وی ادامه داد: برای رسیدن به جامعه‌ای پویا باید در راستای فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی تلاش کنیم و ما نیز به‌نوبه خود چه در سیل گلستان و چه با برپایی برنامه‌هایی چون چهل قلم در این راه قدم‌هایی برداشته‌ایم.

یادآوری می‌شود، در پایان مراسم از شهیدان احمد عبدالحسینی و نازمحمد خالقی، شهدای خدمت و ۱۸ نفر از ناشران، نویسندگان، مروجان کتاب‌خوانی و فعالان کتاب‌خوانی و واقفان فرهنگی تجلیل به عمل آمد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: