GIS به زبان شهرسازی در کتابفروشی‌ها

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) جغرافیا علم پراکندگی‌هاست. انسان از دیرباز در تلاش بوده با توجه به این ناهمگونی‌ و پراکندگی‌ها علاوه‌بر اینکه تلاش کند شناخت کاملی از محیط خود به دست بیاورد، در جستجوی یافتن برنامه منظم برای بهره‌گیری از امکانات طبیعی محیط‌زیست خود بوده است. سیستم‌ اطلاعات جغرافیا در اصل با نگه‌داری و تحلیل حجم وسیع داده‌های جغرافیایی توانسته در شش دهه گذشته به یکی  از ضرورت‌های جغرافی‌دانان و برنامه‌ریزان برای این بهره‌گیری تبدیل شود.
 
کتاب «آموزش کابردی Arc GIS به زبان شهرسازی و طراحی شهری» نوشته محسن مهرجو  و سپهر یاوری در پاسخ به نیاز بسیاری از دانشجویان، کارشناسان و متخصصان شهری در دروس کارگاهی رشته شهرسازی به رشته تحریر درآمده است. از این رو در کتاب حاضر تلاش شده است علاوه‌بر مبانی و مفاهیم شهرسازی به صورت کاملا کاربردی دانشجویان با نرم افزار Arc GIS 10 آشنا شوند و کاربردهای آن را در علوم مختلف به ویژه در برنامه‌ریزی شهری و شهرسازی درک کنند.
 
مروری بر فصل‌ها
این کتاب از شش فصل تشکیل شده است. فصل اول به چگونگی نصب نرم‌افزار پرداخته است. در فصل دوم کتاب آشنایی به نرم‌افزار Arc map می‌پردازد. فصل سوم شما را با قابلیت‌های Arc catalog آشنا خواهد کرد. فصل چهارم نحوه تهیه طرح‌ها و اصطلاحات رایج در طرح‌های شهری می‌پردازد. نویسندگان در فصل پنجم به نحوه ورود اطلاعات در طرح‌های شهری مانند طرح هادی، آماده‌سازی نقشه‌های توپولوژی و غیره پرداخته‌اند. در نهایت در فصل ششم ابزارهای تحلیلی و کاربردی و همچنین آشنایی و انتقال داده‌ها از محیط Arc GIS به نرم‌افزار Google Earth آشنا می‌کند
 
کتاب «آموزش کاربردی  Arc GIS به زبان شهرسازی و طرح‌های شهری» در ۲۰۱ صفحه، به شمارگان یک هزار نسخه و به قیمت ۳۹ هزار تومان از سوی انتشارات سیمای دانش روانه کتابفروشی‌ها شد.   
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: