۴۰ شهید بهداری ارتش از روزهای انقلاب تا جبهه‌های جنگ

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «سپیدپوشان روسفید» گردآوری و تالیف رضا منتظر، یادنامه‌ای برای ۴۰ شهید بهداری ارتش جمهوری اسلامی ایران از بحبوحه انقلاب تا دوران هشت سال دفاع مقدس است که در روزهای اخیر از سوی انتشارات ایران سبز راهی بازار نشر شد.
 
علاوه بر بیان برخی ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی،‌ وصیت‌نامه و خاطرات، در بخش پایانی این کتاب شاخصه‌هایی از سبک زندگی ۴۰ شهید بهداری و تصاویر رنگی از برهه‌هایی از زندگی این شهیدان، ضمیمه شده است.
 
در بین این ۴۰ شهید والامقام، نام پزشکیار اقدس احمدوند؛ نخستین بانوی شهید ارتش نیز دیده می‌شود. اقدس احمدوند در سال ۱۳۳۵ چشم به جهان گشود و روزهای شیرین کودکی را در زادگاهش ملایر پشت‌سر گذاشت. پس از اخذ مدرک دیپلم در بیمارستان مشغول کار شد. همزمان با اوج‌گیری مبارزات مردمی، او نیز به یاری انقلاب شتافت و در این راه از تهدیدهای رئیس بیمارستان نمی‌هراسید، تا اینکه در تاریخ هفتم بهمن ۱۳۵۷ پس از رسیدگی به بیماران در بیمارستان، در تظاهرات پیچ شمیران شرکت کرد، اما سفاکان رژیم بیرحمانه او را هدف گلوله قرار دادند و در سن ۲۲ سالگی به شهادت رسید. مزار پاک او در بهشت‌زهرا (س‌) قرار دارد.
 
جلد نخست از کتاب «سپیدپوشان روسفید» در ۴۰۸ صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه به بهای ۲۵ هزار تومان از سوی انتشارات ایران سبز به بازار نشر عرضه شده است.
 
 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: