۴ اتوبوس کتابگرد هدهد به نمایشگاه کتاب می‌آیند

ایمان کرد؛ مدیر امور کتابخانه‌ها و فعالیت‌های ترویجی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عنوان کرد: فعالیت کتابگرد هدهد که از دهه فجر در سطح شهر تهران آغاز شد، برای آشنایی بیشتر و بهتر مردم تهران با این اتوبوس‌ها هم‌زمان با نمایشگاه کتاب در مصلای تهران حضور خواهند داشت.
 
وی ادامه داد: این اتوبوس‌ها در چهار موضوع کودک،‌ نوجوان پلاس، خانواده و انقلاب اسلامی به ارائه کتاب و خدمات فرهنگی متنوع به مخاطبان می‌پردازند.
 
کرد با بیان اینکه اتوبوس‌های سیار کتابگرد هدد در چهار نقطه مختلف مصلا جانمایی خواهند شد، گفت: انجام ثبت‌نام و عضویت رایگان در کتابخانه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و بهره‌مندی از خدمات ۳۷۰کتابخانه سازمان در طول نمایشگاه کتاب از جمله اقداماتی است که در این اتوبوس‌ها ارائه می‌شود.
 
وی تاکید کرد: بخش دیگر برنامه‌های سازمان در فرهنگسرای کتاب خواهد بود که در فضایی به وسعت ۱۵۰۰ مترمربع به ارائه خدمات فرهنگی و برنامه‌های کتابخوانی متنوع به بازدیدکنندگان نمایشگاه کتاب تهران می‌پردازد.
 
کرد با اشاره به برخی از برنامه‌های پیش‌بینی شده، توضیح داد: برنامه کتابخوانی هنرمندان یکی از این اقدامات است، در این برنامه چهره‌های شاخص فرهنگی و هنری برای شهروندان بخش‌هایی از کتاب‌های مختلف را می‌خوانند.
 
به گفته وی، روزانه نیز برنامه‌های نقد و معرفی کتاب، رونمایی آثار تازه منتتشر شده و برنامه‌های متنوع برای کودکان و نوجوانان را پیش‌بینی کرده‌ایم.
 
سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۴ تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: