​«انسان سازمانی مبتنی بر علم‌النفس فلسفی» نقد می‌شود

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «انسان سازمانی مبتنی بر علم‌النفس فلسفی» (با تاکید بر آرای حکمت متعالیه) نوشته ابوالفضل گائینی سه‌شنبه ۱۹ آذرماه ساعت ۱۵ تا ۱۷ در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب نقد و بررسی می‌شود.

در این نشست محمدعلی رمضانی فرانی، عضو هیات مدیره مرکز غیردولتی توسعه فراگیر سلامت اداری و ابوالفضل گائینی، عضو هیات علمی و مدیر گروه مدیریت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه حضور دارند.
 
پژوهشگاه حوزه و دانشگاه کتاب «به سوی نظریه انسان سازمانی مبتنی بر علم النفس فلسفی ( با تاکید بر آراء حکمت متعالیه)» را که حاصل تلاش علمی ابوالفضل گائینی در گروه مدیریت پژوهشگاه حوزه و دانشگاه است، منتشر کرده است.

هدف این تحقیق بررسی، تبیین و ارائه الگویی از انسان شناسی تئوری سازمان با تاکید بر اراء علم‌النفس حکمت متعالیه است. با قبول این فرض که سقف سازمان بر ستون انسان‌شناسی بنا نهاده شده است؛ انسان‌شناسی فلسفی یکی از مبانی مهم در تاثیرگذاری بر دانش سازمان و مدیریت تلقی می‌شود.

حضور مهم و فعال انسان در سازمان می‌طلبد تا  چیستی آن کشف شود و از این طریق سازمان متناسب با آن چیستی طراحی شود. یکی از آن مبانی مهم در کشف و بیان چیستی انسان، علم النفس حکمت متعالیه است. بنابراین  اهمیت پرداخت به آن  از منظر حکمت متعالیه به عنوان یکی از بدیل‌های فلسفی ضروری است.

سرای اهل قلم در خیابان انقلاب، خیابان فلسطین جنوبی، کوچه خواجه نصیر، پلاک ۲ واقع شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: