​اجرای نمایش «خرس» آنتوان چخوف


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی نمایش، نمایشنامه «خرس» مانند سایر آثار چخوف نگاهی عمیق به روابط انسانی و نقد مناسبات اجتماعی دارد و دید طنازانه به زن و مرد به عنوان دو رکن و قطب اساسی بشریت و رویکرد آنان در مواجهه با تمامیت و اصالت وجودی‌شان از این متن شاهکاری ادبی ساخته است و متن روان و بدون تکلف ادبی، چهارچوب محکم و قابل فهم و تمپو و ضرب آهنگ مناسب از شاخصه‌های مهم این اثر نمایشی است که لحظات دلنشینی برای مخاطب می‌سازد.

چالش ارزش‌ها، هنجارها، بایدها و نبایدها در نوع روابط حاکم میان زن و مرد در میان تمامی اقوام بشر موضوعی اساسی بوده که بعضا اساطیر درافسانه‌ها، ادبیات و فرهنگ عامه هر ملیتی را متاثر کرده و موجبات خلق آثاری بی‌بدیل را به وجود آورده است.

کارگردان اثر کوشیده است با نهایت وفاداری به اصل متن نمایشی، با محوررقراردادن تساوی حقوق بین زن و مرد لحظات شادی را پیش روی تماشاگران قرار دهد.

لیلی صبری، نیما قربانزاده، فرید گلریز، لاله حشمت‌پسند، نیما نیکمنش، عرفان سیف الهی، الیکا تصدیقی و محمد سعوه به نقش آفرینی می‌پردازند.
 
همچنین لیلی صبری بازیگردان، یحیی ایل بیگی مشاور کارگردان، بهاره سعوه مدیر تولید، کیوان ظهرابی طراح نور، میلاد الهی اجرای نور، سمیرا شکیبا طراحی و اجرای گریم، کیوان ظهرابی انتخاب لباس، حمید محمدی پور راکورد نور وصدا، ارسلان مهری مدیر صحنه، مهدی سربازی مدیر روابط عمومی و تبلیغات، محسن نظیف و مهیار دستیاران صحنه، شاهین کریمی انتخاب موسیقی، کیوان ظهرابی طراحی دکور، نیما قربانزاده طراحی پوستر، بدرالدین سعادتی اساسا حقانی طراحی و ساخت تیزر و رامین زمین پیما عکاسی این نمایش را برعهده دارد.

 نمایش اثری از آنتوان چخوف با همت گروه نمایشی اک از ۲۰ دی تا اول بهمن ساعت ۱۹ به مدت ۷۰ دقیقه در سالن شماره یک تماشاخانه مهرگان روی صحنه می‌رود.

office 2016

Mardin escort

این مطالب را به اشتراک بگذارید: