​آثار راه یافته به دور دوم جایزه ملی روایت اعلام شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) حسین عباس‌زاده، دبیر نخستین دوره جایزه ملی روایت با بیان این مطلب افزود: فراخوان جایزه ملی روایت برای حضور مجموعه داستان‌های کوتاهی که در سال‌های ۹۶ و ۹۷ منتشر شده‌اند بهمن‌ماه سال ۹۷ منتشر و از میان کتاب‌های منتشر شده در این بازه زمانی بیش از ۱۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد و از میان آنها ۱۲ مجموعه داستان‌کوتاه برای حضور در دور دوم داوری این جایزه ملی انتخاب شدند.

دبیر انجمن ادبیات داستانی روایت در مورد کیفیت آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره گفت: اکثر آثار ارسال شده ویژگی‌های یک مجموعه داستان کوتاه خوب را داشتند و به همین دلیل انتخاب چند اثر برگزیده در میان آنها کار سخت و پرزحمتی بود.

عباس زاده افزود: هم اکنون کار داوری برای انتخاب مجموعه برتر در حال انجام است و بزودی اخبار مربوط به برگزاری اختتامیه اولین دوره جایزه ملی روایت منتشر خواهد شد.

وی گفت: ما در انجمن ادبیات داستانی روایت جمعی از علاقه‌مندان و نویسندگان جوان را گرد هم آورده‌ایم و به دغدغه مشترکمان که همان دنیای ادبیات داستانی است می‌پردازیم. 

شایان ذکر است نوید حمزوی، ندا کاووسی، حسین عباس زاده، حمید بابایی و هادی تقی زاده داوری مرحله دوم جایزه ملی روایت را به عهده دارند.

به گفته دبیر نخستین دوره جایزه ملی روایت مجموعه داستان‌های برگزیده دور اول داوری به شرح ذیل است:
– «پشت فرودگاه» نوشته محمود رضایی
– «خرس در آغوش درخت» نوشته مجتبی مقدم
– «خط مرزی» نوشته سیدحسین موسوی نیا
– «جهنم به انتخاب خودم» نوشته اسماعیل زرعی
– «دو پله گودتر» نوشته مهیار رشیدیان
– «فرو‌رفتن در چاه» نوشته حسین مقدس 
– «نه تو دانی و نه من» نوشته سهیلا نوروزی
– «نعلین های آلبالویی» نوشته مهدی نورمحمدزاده
– «کولی با شکلات تلخ» نوشته سندی مومنی
– «سالیان بد و باد» نوشته محمد اکبری
– « نغمه هایی از پشت دیوار » نوشته آرش رمضانی
– « غبار صورتی » نوشته نسترن مکارمی

این مطالب را به اشتراک بگذارید: