کنگره ملی شهدای استان قم آبان ۹۹ برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، گرامیداشت سالگرد هفته دفاع مقدس با حضور بهرام سرمست استاندار قم، سردار محمدتقی شاه‌چراغی فرمانده سپاه علی بن ابیطالب (ع)، سیدجواد‌ هاشمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و احمد حاجی‌زاده رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم در سالن امام جواد (ع) استانداری برگزار شد.
 
استاندار قم با تأکید بر لزوم استفاده از روش‌های نوین برای انتقال ارزش‌های ایثار و شهادت گفت: برای آنکه بتوان ارزش‌های دفاع مقدس را به نحو احسن گرامی داشت، لازم است از روش‌های جدید و نوین به‌ویژه هنر به‌شکل خلاقانه‌ای استفاده کرد.

سرمست، با تأکید بر برگزاری باشکوه کنگره شهدای قم گفت: حفظ یاد و نام خاطره شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس رسالت سنگینی است که بر دوش آحاد جامعه و مسئولان است. برگزاری باشکوه آن تنها با تعامل و هماهنگی که باید بین تمام دستگاه‌های اجرایی استان وجود داشته باشد به وجود می‌آید.
 
وی با تأکید بر برگزاری جلسات مستمر و پیوسته برای کنگره شهدای قم ابراز کرد: هر دو ماه در میان باید جلسات هماهنگی و ارزیابی برگزاری باشکوه این کنگره برگزار شود.
 
استاندار قم رویکرد اصلی استان در ارتباط با برگزاری کنگره ملی شهدا را استفاده از زبان هنر عنوان و تصریح کرد: تولید محتوا، جمع‌آوری آثار و انتقال مفاهیم ایثار و شهادت باید با زبان هنر انجام گیرد.
 
سرمست سیره عملی شهدای انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و گفت: در سیره این بزرگواران خبری از طبقات اجتماعی، قومیت‌گرایی و دیگر مصادیق تفاخر جامعه امروزی مشاهده نمی‌شد.
 
استاندار قم یادآور شد: باید از روش‌های نوین تبلیغ به نسل جوان فرهنگ و ارزش‌های ایثار و شهادت انتقال داده‌ شده و عرضه شود، همچنین کنگره شهدای قم باید باشکوه و درخور شأن استان باشد.
 
کنگره ملی شهدای استان قم آبان ماه سال ۹۹ برگزار می‌شود
در بخش دیگری از این برنامه سردار محمدتقی شاه‌چراغی فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب (ع) استان قم در رابطه با برگزاری کنگره ملی شهدای استان قم گفت: این کنگره آبان ماه سال ۹۹ برگزار می‌شود.
 
فرمانده سپاه علی ابن ابیطالب (ع) استان قم با بیان اینکه نخستین کنگره ملی شهدای قم در سال ۷۳ برگزار شده است، افزود: برگزاری باشکوه این کنگره باید در دستور کار مسئولان استان قرار گیرد.
 
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ابراز کرد: این شهدای عزیز ادامه‌ دهنده آرمان‌ها و ارزش‌های شهدای ۷۲ تن کربلای معلی هستند که در روز عاشورا خون پاک خود را درراه امام و مولی خود فدا کردند.
 
شاه‌چراغی با بیان تاریخچه‌ای از برگزاری کنگره ملی شهدای دفاع مقدس عنوان کرد: با تدبیر رهبر معظم انقلاب بعد از اتمام هشت سال جنگ تحمیلی، به‌منظور پاسداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس کنگره ملی شهدا به‌صورت سالانه برگزار می‌شود.
 
فرمانده سپاه علی بن ابیطالب(ع) استان قم تأکید کرد: به‌منظور برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره ملی شهدای استان قم باید برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته و به‌منظور اثربخشی بیشتر تولید محتواهای لازم انجام گیرد.
 
تشکیل ۱۷ کمیته برای برگزاری باشکوه کنگره ملی شهدای استان قم
احمد حاجی‌زاده رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم نیز در بخش دیگری از این مراسم از تشکیل ۱۷ کمیته برای برگزاری باشکوه این کنگره خبر داد و گفت: فضای مجازی، تشکل‌های مردمی و شهدای جبهه مقاومت ازجمله این کمیته‌ها هستند.
 
وی با اشاره به شعار کنگره ملی شهدای استان قم ابراز کرد: تدوین ۷۶ برنامه متنوع و ورود به مباحث اجتماعی برگزاری این کنگره ازجمله رویکردهای مهم کنگره ملی شهدای استان قم است که در آبان ماه سال ۹۹ برگزار خواهد شد.
 
حاجی‌زاده ازجمله اهداف بلندمدت کنگره ملی شهدای استان قم را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ روحیه جهادی عنوان و گفت: راهبردهای اساسی این کنگره، بر اساس سخنان و منویات رهبر معظم انقلاب در طی برگزاری کنگره‌های شهدا در استان‌های دیگر احصاء شده است.
 
رئیس ستاد کنگره ملی شهدای استان قم با تأکید بر حمایت مسئولان در راستای ساماندهی یادواره‌هایی که توسط تشکل‌های مردمی برگزار می‌شود، گفت: ساماندهی این یادواره‌ها سبب غنی‌تر شدن آن‌ها می‌شود.
 
وی در پایان یادآو  شد: به فرموده رهبر معظم انقلاب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه مهمی بوده که بر دوش تمامی مسئولان و آحاد جامعه قرار داده‌شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: