کمیته علمی و فرهنگی ویترین نمایشگاه کتاب تهران است

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،  داریوش نویدگویی؛ مدیر کمیته علمی فرهنگی سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در نشست خبری چهارمین روز این نمایشگاه در سخنانی گفت: جمعیتی که روز گذشته (جمعه ۶ اردیبهشت) به نمایشگاه کتاب تهران وارد شد، برای من غیرقابل باور بود. در ۳۱ دوره گذشته مسئولان فرهنگی تلاش کردند نمایشگاه را برگزار کنند و ما نیز امسال همه تلاش خود را انجام دادیم.
 
وی ادامه داد: امروز بحث اصلی، بحث کاغذ و زینک است و همه این‌ها مسائلی است که همه دست‌اندرکاران صنعت نشر به آن توجه کنند، در این میان امیدوارم مسئولان کشور کمک کنند تا دیگر مشکلی به اسم کاغذ و… نداشته باشیم.
 
نویدگویی همچنین درباره فعالیت‌های کمیته علمی و فرهنگی نمایشگاه کتاب تهران، گفت: من معتقدم ویترین نمایشگاه کتاب تهران، کمیته علمی و فرهنگی است و در این کمیته هر روز و هر ساعت برنامه‌های خاصی مانند رونمایی از کتاب‌های تازه منتشر شده پیش‌بینی شده است.
 
وی یادآور شد: این جلسات با حضور نویسندگان و مترجمان آثار همچنین ناشران برگزار می‌شود و هدف اصلی ما از این کار معرفی کتاب‌های تازه منتشر شده به عموم مردم، همچنین دیدار عموم مردم با نویسندگان است.
 
مدیر کمیته علمی فرهنگی سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همچنین به پیش‌بینی هفت سالن در کمیته اشاره کرد و گفت: این هفت سالن به نام شخصیت‌های بزرگ علمی و نشر کشور نامگذاری شده است و در ورودی هر تالار، مشخصات هر فرد برای معرفی بیشتر بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است.
 
نویدگویی با بیان اینکه در سه روز نخست نمایشگاه کتاب بخش عمده برنامه‌های بخش بین‌الملل در این سالن، برگزار می‌شد، گفت: از سوی دیگر برنامه‌هایی که برای هر سالن انتخاب شده است بر اساس نام آن موضوعی خواهد بود.
 
وی درباره اهداف برنامه‌های این کمیته نیز توضیح داد: هدف اصلی ما ایجاد انگیزه برای نویسندگان جوان، همچنین نویسندگانی است که در طول سال‌های مختلف فعالیت کرده‌اند تا به کار خود ادامه دهند.
 
نویدگویی همچنین درباره سالن کارنامه نشر، توضیح داد: این سالن شامل تازه‌های نشر سال ۱۳۹۷ است که برای آشنایی بهتر و بیشتر مردم با کتاب‌های تازه منتشر شده برگزار شده است.
 
وی همچنین درباره بخش روستاهای دوستدار کتاب نیز گفت: در این بخش نیز روستاهایی که در سال ۱۳۹۷ برنامه‌های متنوع فرهنگی داشتند و به عنوان روستاهای دوستدار کتاب معرفی شده‌اند، حضور دارند. همچنین بخش پایتخت کتاب نیز یکی دیگر از این برنامه‌ها است که امسال میزبان استان یزد هستیم.
 
نویدگویی همچنین درباره برگزاری جنگ‌ها و برنامه‌های شاد فرهنگی، یادآور شد: جنگ‌های آموزشی و فرهنگی با هدف تشویق و ترغیب مردم به کتاب و کتابخوانی با حضور پرشور مردم در ایام نمایشگاه برگزار می‌شود.
 
سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «خواندن؛ توانستن است» تا ۱۴ اردیبهشت ۹۸ هر روز از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در مصلای امام  خمینی (ره) برپا است.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: