کتاب «فلسفه‌ کودکی» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «فلسفه‌ کودکی» اثر گرت‌بی. با تمرکز بر نظریه‌ ادبیات کودک و مفهوم کودکی زمینه‌ای را برای گفت‌وگو میان پژوهش‌گران، منتقدان و صاحب‌نظران ادبیات کودک فراهم آورده است. دیدگاه برخی از فیلسوفان درباره‌ کودکی، نظریه‌ و مدل‌های کودکی، پیاژه و فلسفه، ‌پیاژه و نگهداری، رشد اخلاقی، حقوق کودکان، یادزدودگی کودکی و … عنوان بعضی از سرفصل‌های این کتاب است.

مرتضی خسرونژاد و فریده پورگیو در مقدمه‌ این اثر آورده‌اند: اینک که چندین سال از تاسیس دوره‌ کارشناسی ارشد ادبیات کودک در دانشگاه شیراز و چند دانشگاه دیگر کشور می‌گذرد، نیاز به منبع‌های معتبر و به‌روز در این زمینه هر دم آشکارتر احساس می‌شود. گرایش روزافزون دانشجویان دکتری در رشته‌های گوناگون علوم انسانی و تربیتی به تدوین رساله‌های خویش در قلمرو ادبیات کودک نیز بر این نیاز، پیوسته می‌افزاید.

این اثر به طور ویژه برای درس‌های دوره‌ کارشناسی ارشد ادبیات کودک در نظر گرفته شده و یا از چنان اعتبار و ژرفایی برخوردار است که به کار مطالعه‌ همه دانشجویان علاقه‌مند به بحث‌های نظری و نیز منتقدان و نظرورزان ادبیات کودک می‌آید.

این کتاب با دارا بودن واژه‌نامه انگلیسی به فارسی، نمایه‌ ‌نامی و نمایه‌ موضوعی در ۱۰ فصل از سوی سعید و مریم حسام‌پور ترجمه و در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه منتشر شده است.

گفتنی است «فلسفه‌ کودکی» در ۱۴۴ صفحه و به قیمت ۱۰هزار تومان از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به چاپ رسیده است.
 

این مطالب را به اشتراک بگذارید: