«کتاب روضه» به چاپ دوم رسید

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی انتشارات کتابستان معرفت، یکی از مهم‌ترین مقاتل عاشورا، کتاب «روضة‌الشهدا» نوشته ملاحسین واعظ کاشفی است که به گمان برخی نخستین مقتل نگاشته‌شده به زبان فارسی است.

اهمیت کتاب به گونه‌ای بود که پس از تألیف روضةالشهدا، بسیاری از مجالس عزاداری برای اهل‌بیت و مخصوصاً امام حسین علیهم السلام براساس خوانش این کتاب برگزار می‌شد. تا این که رفته رفته به مجالس روضه‌خوانی معروف و مشهور شد.

یکی از انتقادات وارد بر این کتاب که در طول تاریخ بسیار مطرح شده، استفاده آن از روایات تاریخی ضعیف و غیرمستند است و چهره‌های مشهوری مانند سیدمحسن امین، محدث نوری و شهید مطهری به انتقاد از آن پرداختند.

حالا با گذشت نزدیک به ۵۰۰ سال از نگارش این کتاب، محمد حقی با رجوع به منابع دست اول تلاش کرده فرازهای تاریخی  صحیح این کتاب را مستندسازی کند و از این حیث، نقیصه «روضة‌الشهدا» را رفع کند.

با گذشت یک هفته از چاپ این کتاب، با اقبال گسترده علاقه‌مندان چاپ اول «کتاب روضه» تمام شد و انتشارات کتابستان معرفت چاپ دوم آن را روانه بازار کرده است.

«کتاب روضه» که پژوهشی جدی در اسناد «روضة‌الشهدا» ملاحسین واعظ کاشفی است، در ۲۹۶ صفحه و با قیمت ۳۸هزار تومان به همت انتشارات کتابستان معرفت چاپ و راهی بازار نشر شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: