کتاب «دردسر دوست داشتنی» به پیشخان آمد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «دردسر دوست داشتنی» جدیدترین اثر حسین سروقامت است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «گمان می‌کنم با ذهن جوّال و فعّالی که شما دارید، حدس زده باشید که مقصود من از این نام پر طمطراق چیست؟ کدام دردسر است که چنین پشت سر آن صفحه بگذارند و حرف بزنند، و بازهم این همه مشتاق داشته باشد؟! با پسرهای جوان هستم؛ باور کنیدگریزی از آن نیست. اگر عاقلانه بیندیشیم و دوراندیشانه تدبیر کنیم، دست ما را می‌گیرد و می‌برد وسط عرصه زندگی؛ بی جهت نیست که گفته‌اند زن و زندگی! ازدواج فرصت سازندگی است. زندگی با آن نیمه دیگر آدمی! که اگر نبود، جوان چیزی کم داشت. نه؛ اصلاً خودش کم بود. او که می‌آید، تازه اندازه می‌شود. این دردسر با او دوست داشتنی می‌شود و این زندگی با او رنگ و لعاب می‌گیرد. همسرانند که به هم پای رفتن می‌دهند و امید بازگشتن… رفتن به جامعه برای کار و تلاش و دوباره بازگشتن به محیط گرم خانه. بی تردید آنچه زندگی را شیرین و آدمی را گرم و راه را هموار می‌کند، همان شوق بازگشت است به خانه!  بگذریم؛ مرا فرزندی بوده و هست که در اولین روز پاییز سال ۱۳۹۴ رخت دامادی پوشانده و راهی خانه بخت کردم. و چون دلم مثل سیر و سرکه برای آینده او می جوشید، قراری با وی گذاشتم که تا یک سال، هر روز پیامکی برای او بفرستم و در هر پیامک نکته ای با او باز گفته، رمز و رازی از زندگی را به او گوشزد کنم. در حقیقت او را ماه عسلی باشد و مرا سال عسلی؛ از آنجا که این پدر برای بیان هر نکته یک شبانه روز فرصت داشت، حرف‌های خویش را بارها و بارها مرور کرده، کلمات و عبارات خود را مکرّر خط می‌زد و اصلاح می‌کرد تا به همان فرمی دست یابد که حس می‌کند بیشترین تأثیر را بر دل و جان فرزند خویش می‌گذارد.»

به گفته مولف کتاب، چنین کتابی نه تنها قابل اهدا در تمامی مراسم ازدواج های دانشجویی است، که می‌تواند دستمایه‌ای برای هر زن و شوهر جوانی تلقی شود که می خواهند زندگی خود را آگاهانه و صمیمانه آغاز کنند.

کتاب «دردسر دوست داشتنی» جدیدترین اثر حسین سروقامت با شمارگان دو هزار نسخه در ۲۱۹ صفحه به بهای ۲۰ هزار تومان از سوی دفتر نشر معارف منتشر شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: