کتابخانه عمومی امام هادی (ع) مهریز بازسازی می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، «رضا زارع‌زاده مهریزی» در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی مهریز با اشاره به اهمیت بازسازی کتابخانه‌های قدیمی شهرستان مهریز گفت: ما در این شهرستان کتابخانه‌های متعددی داریم که نیازمند بازسازی است و باید به آن توجه کنیم.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی مهریز افزود: بحث کتاب و کتابخوانی یکی از مهمترین تاکیدات امروز جامعه است که باید برنامه‌ریزی فرهنگی در این زمینه داشته باشیم؛ کتاب باید در سبد خانوار قرار بگیرد و از این طریق فرهنگ‌سازی در جامعه صورت گیرد.

زارع‌زاده یادآور شد: یکی از فعالیت‌های ما در سطح شهرستان بازسازی و تجهیز کتابخانه‌ها است که یکی از آنها، کتابخانه امام هادی (ع) است که انعقاد تفاهم‌نامه بین انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان مهریز و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان یزد به منظور تخصیص اعتبار بازسازی این کتابخانه، می‌تواند مقدمات انجام این کار را فراهم کند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی مهریز گفت: امروز باید در زمینه گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی طرح‌های نو داشته باشیم و با شناسایی نقاط ضعف این حوزه در جهت تقویت آنها گام برداریم و آن را هدف خود قرار دهیم.

زارع‌زاده ادامه داد: پیگیری تامین بودجه بازسازی کتابخانه امام‌ هادی (ع) از مهم­‌ترین برنامه‌های اداره کتابخانه‌های عمومی مهریز در سال جاری است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: