چگونه یک سرمایه‌گذار و معامله‌گر خوب باشیم؟

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) سرمایه‌گذاری و معامله‌گری، دو موضوع جدا از هم و کاملا متفاوت هستند، ممکن است  کسی معامله‌گر خوبی باشد اما در پایان سال مالی صورت‌حسابش حاکی از آن باشد که راه را اشتباه رفته‌ است.

درواقع معامله‌گر یک تکنسین زبده و کاربلد است که به خوبی نقاط ورود و خروج را درک می‌کند و می‌تواند در لحظه معامله، تصمیم‌گیری کند اما سرمایه‌گذار فردی است که شاید لزوما معامله‌گر خوبی نباشد اما به قول معروف بوی پول را حس می‌کند. سرمایه‌گذار در مورد حوزه‌ها و بازارهای مختلف نظر می‌دهد، معامله‌گر درخصوص سهام‌های آن بازارها نقطه خرید و فروش مشخص می‌کند. معامله‌گر کاملا فنی و تکنیکی عمل می‌کند، سرمایه‌گذار بیشتر نقش مدیریت برای خود قائل است. اما سختی ماجرا آنجاست که هر دوی این دو نقش را باید یک نفر ایفا کنید. کتاب «دفتر معاملات برنامه‌ریزی و ثبت معاملات ویژه معامله‌گران بازار مالی» آنگونه که در مقدمه این کتاب آمده راهی است برای آن که فعالان این حوزه بتوانند بین این نقش‌ها تفاوت قائل شوند و اولویت‌هایشان را در شرایط مختلف بشناسند.

کتاب «دفتر معاملات برنامه‌ریزی و ثبت معاملات ویژه معامله‌گران بازار مالی» با تالیف کیارش فاضل و زیر نظر شهاب موسوی از سوی انتشارات آراد کتاب منتشر شده است.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: