وظیفه داریم اندیشه انتظار را در سبک زندگی خود اجرایی کنیم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، آیین افتتاحیه پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت در سالن همایش‌های مجتمع آموزش عالی امام خمینی (ره) قم با حضور مهمانان داخلی و خارجی برگزار شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین سیدمسعود پورسیدآقایی رئیس مرکز تخصصی موعود حوزه علمیه قم با بیان اینکه باید صدها و هزاران همایش و برنامه با موضوع مهدویت در دنیا برگزار شود، گفت: یاد مقدمه‌ای بر انتظار است و ذکر و یاد حضرت مهدی (عج) و انتظار منجی عالم بشریت (عج) وظیفه و رسالت مهم شیعه در دوران غیبت است.

وی افزود: فرهنگ انتظار باید مانند خونی در رگ‌های جامعه ما همواره جاری باشد و بخش‌های و نهادهای مختلف بر مبنای چنین اندیشه‌ای به وظایف خود در تبیین و گسترش فرهنگ مهدوی و انتظار عمل کنند.
 
رئیس مرکز تخصصی موعود حوزه علمیه قم با اشاره به استفاده از ظرفیت هنر برای تببین فرهنگ انتظار و مهدویت ادامه داد: امروزه همه وظیفه داریم تا اندیشه انتظار را نه تنها در سبک زندگی خود اجرایی کرده بلکه به وظیفه خود در این راستا عمل کنیم.
 

حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدصابر جعفری دبیر پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با اشاره به برگزاری پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت، گفت: ۲۲۰ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده که ۶۴ مقاله‌ها در چهار کمیسیون‌های علمی تخصصی این همایش ارائه و مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
حجت‌الاسلام‌ و المسلمین محمدصابر جعفری با بیان محورهای مختلف همایش، گفت: این همایش در دو محور چالش‌های اعتقادی فرهنگی و چالش‌های اجتماعی و سیاسی برگزار می‌شود و در این دو محور با زیرگروه‌های تخصصی مقالات ارزشمندی به دبیرخانه رسیده است.
 
دبیر پانزدهمین همایش بین‌المللی دکترین مهدویت با اشاره به مقالات ارائه شده به دبیرخانه این همایش که در دو محور چالش‌ها اعتقادی و فرهنگی و چالش‌های اجتماعی و سیاسی ارائه شده است، افزود: بر اساس مقالات ارسال شده به دبیرخانه این همایش، تعیین وقت برای ظهور، غفلت از مبانی، برداشت‌های انحرافی، شتاب خواهی و استعجال از جمله چالش‌های اعتقادی و فرهنگی و مدعیان دروغین، مخالفت با فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی تشکیل حکومت و همچنین مسئولیت گریزی از جمله چالش‌های اجتماعی و سیاسی پیرامون انتظار و مهدویت است.
 

در پایان از ۱۸ تَن از مهدی یاوران برتر کشور تجلیل شد و از پنج کتاب مهدوی و شماره‌های جدید مجله‌های علمی -تخصصی رونمایی به عمل آمد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: