ورود «هفت جن» برای نهمین بار به کتابفروشی‌ها

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، رشد روزافزون جوامع بشری در حوزه‌های مختلف علوم نظری و عملی و تغییر سبک زندگی بیشتر انسان‌ها، نتوانسته است احساس نیاز این موجود را به معنویت‌خواهی بکاهد.

به اقتضای بازار گرم معنویت‌خواهی، عرفان‌های جدید نیز پا به عرصه ظهور نهاده‌اند. در رد این عرفان‌های دروغین تاکنون مقالات و کتاب‌های متعددی نوشته شده است که در جای خود بسیار تاثیرگذار بوده‌اند اما در حوزه‌های دیگری چون هنر و ادبیات، تلاش‌های بسیار محدودی با این موضوعات انجام شده است.

رمان «هفت جن» نوشته امید کوره‌چی یکی از رمان‌های است که در مقابله با معنویت‌های ناقص و عرفان‌های نوظهور نوشته شده است. «هفت جن» رمانی فانتزی در ژانر وحشت است که نثری روان و جذاب دارد. داستان از این قرار است که مردی برای به دست آوردن قدرت ماورایی به سراغ درویشی می‌رود تا علوم غریبه و چگونگی ارتباط با اجنه و سر زجاج را یاد بگیرد اما اتفاقاتی برای او می‌افتد که در طول داستان مجبور می‌شود هفت جن را که بعضی از آن‌ها بسیار قدرتمند هستند، از بین ببرد. می‌توان گفت بزرگترین نقطه قوت جذب داستان، هیجان مبارزه با جن‌های مختلف است.
 
در بخشی از این رمان می‌خوانیم:
«امان از فیگورها که برتر از قدرت‌ها هستند و شاگردان هم اغلب بنده فیگورها هستند نه طالب علم و جویای قدرت که بسیار دیده‌ام شاگردی بدون گرفتن نشان یا دیدن قدرت خارق‌العاده‌ای در سلک استادی درآمده؛ چرا که فیگور آن استاد فیگور خوبی بوده و جمله‌ها را یکی در میان مجهول جواب می‌داده یا در بین صحبت‌ها مکث‌های طولانی می‌کرده تا همه بدانند از جایی دیگر فرمان می‌گیرد هنگام صحبت».
 
چاپ نهم رمان «هفت جن» به قلم امید کوره‌چی از سوی نشر کتابستان معرفت با قیمت ۲۵ هزار تومان در ۳۲۰ صفحه روانه بازار کتاب شد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: