«واگن اهل قلم» در هفته کتاب به حرکت درمی‌آید

احسان بیسادی، معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری شرکت مترو تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، درباره برنامه این شرکت در هفته کتاب بیان کرد: در هفته کتاب طرح «واگن اهل قلم» را با حضور تن چند از نویسندگان سرشناس کتاب حوزه کودک و نوجوان برگزار می‌کنیم.

وی افزود: «واگن اهل قلم» دوشنبه ۲۷ آبان‌ماه به حرکت درمی‌آید و نویسدگان در جمع مسافران خاطرات خود درباره کتاب‌هایی که‌ نوشته‌اند را روایت می‌کنند. نویسندگان در نهایت برای حضور در اختتامیه «پوپک دانایی» در ایستگاه میدان ولی‌عصر(عج) پیاده می‌شوند.

به گفته وی، با توجه به اینکه «ایوان انتظار» ایستگاه میدان ولی‌عصر(عج) سرپوشیده نیست، در صورت بارندگی اختتامیه در ایستگاه امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

بیسادی ادامه داد: مسئولان و چهره‌های فرهنگی حاضر در آئین کتاب‌‌گردی، سفر خود را با مترو انجام می‌دهند. سفر کتابگرد‌ها با بازدید از طرح «بخوان» شرکت بهره‌‌برداری مترو آغاز می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری شرکت مترو تهران با اشاره به دیگر برنامه‌های این شرکت در هفته کتاب گفت: با استفاده از تولیدات موسسه خانه کتاب از‌جمله کاریکاتور‌ها با موضوع کتاب و همچنین آثار منتشر شده درباره مشاهیر و ادبا، تیزر‌های تبلیغاتی تولید شده که طی هفته کتاب در ایستگاه‌های مختلف به نمایش در‌می‌‌آید.
 
بیسادی همچنین درباره تاسیس پنج کتابخانه عمومی در پنج ایستگاه مترو بیان کرد: تفاهم‌نامه مشترک شرکت مترو تهران با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشو در حال نهایی شدن است و امید‌واریم تاسیس نخستین کتابخانه در بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب به فاز اجرایی برسد.    

وی در ادامه با اشاره به طراحی پرتره حجمی دکتر علی شریعتی گفت: پرتره مرحوم دکتر علی شریعتی  در قالب سازه حجمی و هنر چیدمان تهیه شده است. این سازه معلق از جنس کتاب است که همزمان با هفته کتاب در ایستگاه مرحوم دکتر علی شریعتی رونمایی می‌شود.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: