«هنر موسیقی» ویژه «سیما بینا» منتشر شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «گُلبُن همیشه‌بهارِ ترانه و آواز ایران» نام پرونده‌ای است که در صدوهفتادوپنجمین شماره مجله فرهنگی، هنری و اجتماعی «هنر موسیقی»، به خواننده آهنگ‌ها و ترانه‌های محلی ایران یعنی سیما بینا اختصاص داده شده است.
 
مطالب این بخش شامل سرمقاله سردبیر تحت‌ عنوان «بانوی آواهای ماورءالنهری»، تصاویری از روزنامه‌های قدیمی درباره سیما بینا، دستخط‌های شعری سیمین بهبهانی و فریدون مشیری برای سیما بینا و نگاهی به فعالیت‌های هنری سیما بیناست.
 
ادامه این بخش به گفت‌وگویی مفصل با سیما بینا با عنوان «مجنون نبودم، مجنونم کردی» اختصاص دارد که در یازده صفحه ارائه شده است. «سه خواننده در یک حنجره» هم عنوان مطلب دیگر این بخش و مقاله‌ای از سجاد پورقناد درباره سیما بینا است و در پایان در صفحاتی با عنوان «سیما بینا در قاب تصاویر» عکس‌هایی از او به همراه هنرمندان دیگر در پیش چشم مخاطبان قرار گرفته است.
 
علاوه بر پرونده ویژه این شماره مجله که به سیما بینا اختصاص دارد، «گذری بر فعالیت‌های موسیقایی احمد عاشورپور»، بازنشر «گفت‌وگوی بابک بیات و بهرام بیضایی»، تحلیل انتقادی عنصر ریتم در شعر مولوی و بررسی مقایسه‌ای آن با شعر حافظ، مقایسه تطبیقی ویژگی‌های موسیقایی سه شیوه تنبورنوازی در مناطق صحنه و گوران و لکستان، زندگی و هنر هیدر نودشه‌ای؛ استاد مسلم سیاوچه‌مانه، ارزیابی آثار گروه موسیقی «راش» و … دیگر مطالبی است که در صد و هفتاد و پنجمین شماره مجله فرهنگی، هنری و اجتماعی «هنر موسیقی» به آن پرداخته شده است.
 
ویژه‌نامه نوروزی هنر موسیقی، شماره ۱۷۵، بهمن و اسفند ۱۳۹۷ با پرونده‌ای برای سیما بینا به صاحب‌امتیازی، مدیر مسئولی و سردبیری مهدی ستایشگر در ۱۲۸ صفحه و با بهای ۲۰ هزار تومان منتشر شده است.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: