همایش تجلیل از حسین مهرداد در خرم آباد برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان، به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی لرستان، در مراسمی با حضور برخی چهره‌های ادبی، فرهنگی و هنری کشور، از ۵ دهه فعالیت فرهنگی و اجتماعی دکتر حسین مهرداد قدردانی خواهد شد.

در این مراسم که ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۱۹ خرداد ماه ۹۸، با همکاری استانداری لرستان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، مراکز دانشگاهی، صدا و سیمای مرکز لرستان، خانه مطبوعات و خبرگزاری‌ها و برخی دستگاه‌های اجرایی استان در سالن آمفی تئاتر شهید آوینی مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزار می‌شود، جمعی از فرهیختگان کشور و استان لرستان، از یک عمر تلاش مهرداد تجلیل خواهند کرد.

سخنرانی اساتید سرشناس دانشگاه‌های کشور، بیان خاطرات توسط شاگردان این جامعه شناس پیشکسوت، پخش مستند حسین مهرداد، اهدای مدال خبرنگار افتخاری، نگاهی به کتب و آثار منتشره مهرداد و اجرای موسیقی لرستان، از جمله بخش‌های این آئین فرهنگی و ادبی است.

یادآوری می‌شود، حسین مهرداد، متولد ۱۳۲۲ شهرستان الشتر در استان لرستان و دانش آموخته مقطع دکتری جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران است. از او آثار متعددی به رشته تحریر درآمده و شاگردان و علاقه‌مندان مهرداد، از وی به عنوان پدر جامعه شناسی لرستان یاد می‌کنند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: