نمایش ۵۰ کتاب اخیر طرح گرنت در نمایشگاه کتاب

علی فریدونی؛ مدیرکل مجامع و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با اشاره به فعالیت دبیرخانه طرح حمایت از انتشار و ترجمه کتاب ایرانی در بازار جهانی (گرنت) همزمان با روزهای نمایشگاه کتاب، گفت: یک غرفه ۱۵ متری در بازار جهانی کتاب برای این طرح در نظر گرفته شده است که قرار است ۵۰ عنوان از کتاب‌هایی که در طرح گرنت حمایت شدند را به نمایش بگذاریم.
 
وی افزود: این کتاب‌ها در حوزه ادبیات کلاسیک، ادبیات معاصر، کودک و نوجوان، اسلام‌شناسی و ایران‌شناسی است و کتاب‌هایی که با پیشنهاد  ناشر داخلی و خارجی ارائه می‌شود و قابلیت نشر در بازار جهانی دارد، در این طرح قرار می‌گیرند.
 
فریدونی با بیان اینکه رایزنی با ناشران چینی در اولویت فعالیت‌های دبیرخانه گرنت قرار دارد، گفت: با توجه به اینکه چین میهمان ویژه نمایشگاه کتاب تهران است، فرصت بسیار خوبی است تا با ناشران چینی تعامل داشته باشیم و کتاب‌های ایرانی را به بازارهای چین ارائه کنیم.
 
وی یادآور شد: در این زمینه از ماه‌ها پیش برخی از ناشران تعاملاتی برای تبادل رایت با ناشران چینی برقرار کردند تا با حضور آن‌ها در نمایشگاه کتاب این قراردادها منعقد شود.
 
سی‌و‌دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ۴ تا ۱۴ اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
این مطالب را به اشتراک بگذارید: