نمایشگاه کتاب امسال اختتامیه ندارد

سیدمحمد طباطبائی، مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) درباره تفاوت سی‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: سی‌ودومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بدون آئین اختتامیه به کار خود پایان می‌دهد. با حذف این بخش، قاعدتا انتخاب غرفه‌های برتر نیز نخواهیم داشت.
 
وی درباره دلیل اتخاذ این تصمیم گفت: رویکرد اصلی متولیان برگزاری نمایشگاه صرفه‌جویی در هزینه‌هاست؛ بنابراین تصمیم براین شد تا فقط آئین افتتاحیه داشته باشیم که سوم اردیبهشت‌ماه برگزار خواهد شد.
 
طباطبائی درباره تاثیر برگزار نشدن آئین اختتامیه در روند برگزاری این رویداد افزود: به نظر من حذف این بخش، نه‌تنها آسیبی به جریان برگزاری وارد نمی‌کند، بلکه به نفع نمایشگاه است؛ با این حساب ناشران تا آخرین لحظه می‌توانند فروش خود را بدون هیچ دغدغه داشته باشند.   
   
مدیر روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تصمیم برخی از ناشران برای حضور پیدا نکردن در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیان کرد: بی‌تردید این ناشران دلایل خود را برای اتخاذ این تصمیم دارند، البته سال‌های گذشته نیز تعدادی از ناشران در نمایشگاه حضور نداشتند. به هر حال وزارتخانه به همه رویکردها درباره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران احترام می‌گذارد.
 
طباطبائی بیان کرد: نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بنا به ذات آن که از ابتدای برگزاری آن وجود داشته محل فروش کتاب است اما وزارتخانه تلاش دارد تا کنار بخش فروش وجه نمایشگاهی این رویداد ارتقا پیدا کند. 
این مطالب را به اشتراک بگذارید: