نقش فرهنگ، هنر و رسانه در پایداری اسرای ایرانی در عراق

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، به مناسبت سالگرد بازگشت آزادگان به وطن، کتاب «نقش فرهنگ، هنر و رسانه در پایداری اسرای ایرانی در عراق» نوشته آزاده و جانباز جنگ تحمیلی، کرامت یزدانی (اشک) نویسنده و پژوهشگر و فعال فرهنگی منتشر می‌شود.

این کتاب به‌زودی و در ۶۵۰ صفحه منتشر خواهد شد و در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

کرامت یزدانی که از سن ۱۳ تا ۱۹ سالگی (سال ۶۳ تا ۶۹) را در اسارت گذرانده است، درباره کتابش گفت: در این کتاب ضمن تعریف و معرفی فرهنگ و زیرمجموعه‌های آن و نمایش و انواع آن و همچنین رسانه و انواع مکتوب و غیرمکتوب آن به نقش هر کدام با تمام محدودیت‌هایی که در اسارت وجود داشته، در پایداری اسرا پرداخته شده است.

به گفته‌ این آزاده شیرازی، فرهنگ، هنر و رسانه، سه عنصر اصلی حیات اسرا در ایستادگی، مقاومت و پایداری و صبر در برابر شکنجه‌ها و شائبه‌های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای دشمن بوده است و اسرا در دوران اسارت، با بهره‌گیری از این سه مقوله مهم توانستند برنامه‌های مخرب دشمن را که به واسطه کارشناسان و روانشناسان حرفه‌ای غربی طراحی شده بود، نقش بر آب کنند.

این نویسنده و پژوهشگر فرهنگی معتقد است انتشار خاطرات آزادگان می‌تواند الگوی خوب و مناسبی برای نسل جوان امروز و فردا باشد.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: