نرم‌افزار نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه تلفن‌های همراه ارائه شد

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، نرم‌افزار اختصاصی نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی ویژه تلفن‌های همراه و سیستم عامل اندروید با هدف تسهیل و تسریع در دسترسی عموم علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی، از سوی دبیرخانه این جشنواره طراحی و ارائه شد.

این نرم‌افزار در صفحه ابتدایی خود دارای ۶ بخش «ثبت نام در جشنواره»، «ورود و شرکت در جشنواره»، «منابع جشنواره»، «راهنمای شرکت در جشنواره»، «نشانی نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی» و «دریافت فراخوان جشنواره» است.

علاقه‌مندان با مراجعه به بخش «ثبت نام در جشنواره» می‌توانند مراحل ثبت نام خود را با درج اطلاعات و مشخصات فردی، مشخص کردن کتابخانه و سازمان مرجع، نوع ارتباط خود با کتابخانه و انتخاب رمز عبور، تکمیل کنند و به این ترتیب با ورود به بخش دوم یعنی «ورود و شرکت در جشنواره» و وارد کردن نام کاربری و رمز عبود می‌توانند در جشنواره شرکت کنند.

در بخش سوم این نرم‌افزار با عنوان «منابع جشنواره» علاقه‌مندان می‌توانند با انتخاب دسته بندی مدنظر خود از میان منابع «مقطع سنی کودک»، «مقطع سنی نوجوان»، «مقطع سنی جوان و بزرگسال»، «منابع گویا ویژه نابینایان» و «ویژه ناشنوایان» به اطلاعات کتابشناختی آثار و نسخه الکترونیک منابع جشنواره دسترسی پیدا کنند.

بخش «راهنمای شرکت در جشنواره» چهارمین بخش از این نرم‌افزار است که ضمن بیان توضیحاتی درباره ضرورت برگزاری این جشنواره و معرفی اجمالی منابع آن، به تشریح بخش‌های مختلف، قوانین شرکت جشنواره، راهنمای شرکت براساس مقاطع سنی مختلف و همچنین چگونگی انتخاب و تقدیر از برگزیدگان پرداخته است.

این نرم‌افزار در پنجمین بخش خود «نشانی نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی» براساس موقعیت جغرافیایی افراد مشخص می‌کند تا علاقه‌مندان بتوانند برگه سوالات، پاسخنامه و برگه‌های نقاشی را از نزدیک‌ترین کتابخانه محل زندگی خود دریافت کنند. همچنین «دریافت فراخوان جشنواره» نیز آخرین بخش پیش‌بینی شده در این نرم‌افزار است که علاقه‌مندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند به آن مراجعه کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند نرم‌افزار شرکت در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را از اینجا دریافت کنند.

این مطالب را به اشتراک بگذارید: